Legnica przejmie zadania Powiatu Złotoryjskiego?

Starostwo Powiatowe Złotoryja Fot. Archiwum własne
Starostwo Powiatowe Złotoryja

Radna Anna Melska w interpelacji złożonej 11 grudnia 2019 roku prosi między innymi o informację dotyczącą uchwały Rady Miasta Legnica dotyczącej przejęcia przez gminę Legnica zadania Powiatu Złotoryjskiego w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Uchwała, o której mowa znajduje się pod tym linkiemW dokumencie, który już obowiązuje czytamy między innymi:

Rada Miejska Legnicy wyraża zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Legnica a Powiatem Złotoryjskim w sprawie przejęcia zadania w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej w poradni psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Powiatu Złotoryjskiego.

Szczegółowe zasady realizacji zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, sposób przekazywania i rozliczania środków finansowych określone zostaną w porozumieniu.

O to czego ma dotyczyć porozumienie zapytaliśmy dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Złotoryi, Kazimierza KarstaOkazało się, że Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 2 w Legnicy jest placówką orzekającą dla dzieci i uczniów niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych, słabowidzących i z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera dla powiatów: jaworskiego, złotoryjskiego, średzkiego, legnickiego i miasta Legnicy. Jest tak od dawna, tylko do tej pory usługi te wykonywane były w ramach subwencji oświatowej, którą otrzymywało miasto Legnica. 

Prawdopodobnie w związku z obecnymi  trudnościami finansowymi jednostek samorządowych rozliczenia w każdej dziedzinie będą bardzo dokładne. 

Porozumienie, o którym mowa w uchwale Rady Miasta Legnica. dotyczy głównie rozliczenia finansowego tych usług. Powiat złotoryjski będzie musiał w budżecie na rok 2020 ująć dofinansowanie tego zadania.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.