W SP1 wiedzą jak bezpiecznie żyć

Uczniowie SP1
Uczniowie SP1

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  i Zespołu Szkół Miejskich  w Złotoryi 8 marca uczestniczyli w półfinale  XIII Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” 2017 o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs wymagał ogromnej wiedzy teoretycznej oraz znajomości praktycznych działań zgodnych z procedurami udzielania pierwszej pomocy. Podczas konkursu na dzieci czekało wiele zadań. Uczniowie odwiedzali kolejne stacje, rozwiązywali pojawiające się problemy i odpowiadali na pytania ekspertów z obszarów obejmujących: edukację ekologiczną, pierwszą pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ochronę przeciwpożarową, ochronę przeciwpowodziową, bezpieczeństwo dnia codziennego, turystykę i rekreację.

Zespół Szkół Miejskich reprezentowała grupa ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum pod opieką pana Damiana Komady.   Szkołę  Podstawową nr 1 również reprezentowały dwie grupy:  grupa młodsza (kl. I – III)  pod opieką pani Joany Kondraczuk i starsza (kl. IV – VI)   pod opieką pani Iwony Dominak – Warchoł.


Na dwanaście drużyn zgłoszonych w kategorii klas I – III uczniowie złotoryjskiej jedynki wywalczyli drużynowo III miejsce i zagwarantowali sobie udział w finale, który odbędzie się 10.05.2017r. we Wrocławiu, gdzie będą reprezentować subregion legnicki. Do osiągnięcia tak dużego sukcesu w konkursie przyczyniło się między innymi: intelekt, pracowitość, zaangażowanie i optymizm reprezentantów. Laureaci: Karina, Adrian, Michał przywieźli do szkoły puchar, dyplomy, medale, wiele drobnych upominków, a przede wszystkim zdobyli nowe umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy, postępowania odpowiedzialnie i bezpiecznie w różnych sytuacjach w życiu codziennym.

Gratulujemy sukcesu  uczniom, nauczycielom i rodzicom! Będziemy trzymać kciuki w maju!


źródłó: SP1, SP3
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.