Uwaga na pracownika wodociągów - policja ostrzega!

policja Fot. Archiwum własne
policja

W ostatnim czasie popularną metodą oszustw osób starszych staje się metoda na pracownika wodociągów lub hydraulika.

Schemat działania jest następujący: w mieszkaniu dzwoni domofon, po czym nieznajomy mężczyzna twierdzi, że przyszedł sprawdzić m.in. drożność rur, stan licznika lub jakość wody. Zostaje wpuszczony na klatkę schodową a następnie do mieszkania. Kiedy jedna osoba przebywa w łazience i odwraca uwagę właściciela, w tym czasie drugi „pracownik” przeszukuje inne pomieszczenia. Domownicy brak pieniędzy lub biżuterii zauważają dopiero po wyjściu oszustów z mieszkania.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o czujność i rozwagę, gdy ktoś nieznajomy próbuje wejść do naszego domu. Zawsze zamykajmy za sobą drzwi i miejmy na oku osobę, którą już wpuściliśmy do mieszkania. Najlepiej, gdy w czasie takiej wizyty jest z nami jeszcze ktoś, np. członek rodziny, czy sąsiad. Nie wahajmy się poprosić o legitymację takiego pracownika. Czasami wystarczy zadzwonić do spółdzielni, wodociągów czy innej instytucji, by sprawdzić, czy kontrola rzeczywiście była planowana.

Prosimy o zgłaszanie na numer alarmowy 997 lub 112 informacji o wszelkich osobach, które do Państwa lub do Państwa bliskich dzwoniły próbując wyłudzić pieniądze oraz o wszelkich podejrzanych osobach, które zauważyliście w miejscu swego zamieszkania.

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.