Sprawca kradzieży i włamań ujęty

policja Fot. Archiwum własne
policja

Pod koniec października br. w Złotoryi miały miejsce włamania do sklepu spożywczego oraz budynku mieszkalnego. Z uzyskanych informacji wynikało, że do zdarzeń tych doszło najprawdopodobniej w godzinach nocnych

Sprawca pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych do sklepu, z którego zabrał telewizor, alkohol, papierosy i pieniądze. Kolejnej nocy nieznana dotychczas osoba wybijając szybę w oknie budynku jednorodzinnego, weszła do jego wnętrza, skąd ukradła spawarkę oraz liczne elektronarzędzia. Wartość skradzionego mienia szacuje się na kwotę prawie 8 tysięcy złotych.

Intensywna praca policjantów z wydziału kryminalnego złotoryjskiej komendy, pozwoliła na ustalenie a następnie zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Złotoryi, podejrzanego o dokonanie tych czynów. Dodatkowo podczas czynności wykonywanych w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili amfetaminę.

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży z włamaniem, które popełnił w warunkach recydywy oraz zarzutu posiadania substancji psychotropowej. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za przestępstwa, których się dopuścił grozić mu może kara nawet do 18 lat więzienia.

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.