Sprawozdanie Fundacji Animus za 2016 r.

animus Fot. Fundacja Animus
animus
Rok 2016 był dla Fundacji ANIMUS dużym wyzwaniem. Postawiliśmy sobie wiele celów, które przy Twojej pomocy staraliśmy się zrealizować i… UDAŁO SIĘ!!!

 1. Rok 2016 kończy się OGROMNYM sukcesem dzięki licznie przeprowadzonym akcjom   i wydarzeniom:
 2. Fundacja realizowała od stycznia do grudnia 2016 r. w ramach Funduszu Na Ratunek Rodzinie zajęcia terapeutyczne dla rodzin i indywidualne. Ilość godzin terapii to 49,5. Z tej pomocy skorzystało ogółem 25 osób, 12 dzieci, tj. 7 rodzin.
 3. W 2016 r. dzięki Darczyńcom, którzy przekazali 1% swojego podatku Fundacja ANIMUS sfinansowała zakup leków, cewnika, badania laboratoryjne, konsultacje specjalistyczne lekarskie, dojazd na wizyty lekarskie, pobyt zdrowotny w uzdrowisku, pieluchomajtki. Udało się też sfinansować 164 godziny rehabilitacji.
 4. W maju 2016 r. Fundacja zorganizowała III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością  w ramach obchodów święta miasta nad złotoryjskim zalewem.
 5. Mistrzostwa Świata w Dobroci- Kampania Kilometry Dobra z Fundacją ANIMUS  - dzięki pomocy szkół oraz każdej zaangażowanej osobie oraz firmom czyli  naszym niezawodnym Darczyńcom zebraliśmy w sumie 7.079,25 zł. W 2016 r.  w Kampanii Kilometry Dobra wzięły udział 44 organizacje z Polski i ze świata, a Fundacja ANIMUS zajęła zaszczytne  18 miejsce.
 6. 5.Reprezentacja Fundacji ANIMUS na meczu - Fundacja ANIMUS dostała zaproszenie do uczestnictwa w meczu Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz. Dwójka zasłużonych Wolontariuszy - Martyna i Bartek dzielnie kibicowali piłkarzom. Wolontariusz Bartek otrzymał dodatkowe zaszczytne zadanie tj. wprowadzenie zawodnika na murawę stadionu. Radość  i przeżycia bezcenne :-)
 7. W dniu 18.05.2016 r. odbyło się szkolenie wolontariuszy Fundacji ANIMUS  w Gimnazjum     w Złotoryi przy ul. Wilczej, którzy  uczestniczyli w zbiórce publicznej na terenie miasta Złotoryja. Odbyło się również szkolenie dla wolontariuszy, którzy pomagali osobom   z niepełnosprawnością podczas III Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób  z Niepełnosprawnością Nad Zalewem.
 8. 25 maja 2016 r. – udaliśmy się na Noc Muzeów , która była niesamowitym wydarzeniem.
 9. 31 maja 2016 r. mieliśmy możliwość uczestniczenia w Korowodzie. Zabawa była przednia,       a dzieciaki szczęśliwe.
 10. W maju zostaliśmy także zaproszeni na Galę Absolwentów ze złotoryjskiego Gimnazjum      im. Valentina Trozendorfa.
 11. W czerwcu uczestniczyliśmy w Dniu  Rodziny w Twardocicach -  Fundacja ANIMUS otrzymała zaproszenie na Dzień Rodziny, podczas którego mogliśmy wspólnie dobrze się bawiąc pomagać.
 12. We wrześniu 2016 r. mieliśmy okazję wziąć udział w Forum Poradnictwa Zawodowego. Referowaliśmy nt. "Wolontariatu dla młodzieży jako formy przygotowania do pracy w  przyszłości w środowisku społecznym".
 13. 25 września zorganizowaliśmy wydarzenie pn.  ZUMBOMISJA z Fundacją ANIMUS - dobrze się bawiąc i pomagając uzyskaliśmy łączną kwotę 4561 zł. Impreza zorganizowana, by zebrać środki finansowe na otwarcie Centrum Edukacji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży  w Złotoryi. W Maratonie ZUMBY wzięło udział 111 osób oraz ok. 40 osób jako widz.
 14. W listopadzie odbył się II Mikołajkowy Bieg  - to już druga taka akcja zorganizowana przez naszą Fundację. W Biegu wystartowały 33 osoby, a kwota jaką uzbierała Fundacja dzięki ludziom dobrej woli wyniosła  1.164,42 zł. Bieg miał charakter imprezy sportowej aczkolwiek głównym założeniem była świetna zabawa pełna energii oraz zjednoczenie osób dobrego serca, by pomóc podopiecznym Fundacji ANIMUS.
 15. Świąteczna Zbiórka Żywności z naszą Fundacją zorganizowana w XII 2016 r. to wielki sukces oraz pobity REKORD! Obdarowanych zostało 308 osób, w tym 179 dzieci, aż 79 rodzin otrzymało paczki! Produkty trafiły w tym roku do potrzebujących dzieci szczególnie z rodzin wielodzietnych, pogorzelców z Nowej Ziemi, seniorów oraz Podopiecznych    z niepełnosprawnością Fundacji ANIMUS. To wszystko dzięki ogromnej ofiarności   i pomocy Najlepszych Darczyńców oraz szlachetnych Wolontariuszy! Zebraliśmy   aż 1.389,77 kg żywności!!!

Najważniejszy Cel Fundacji ANIMUS  – otwarcie i prowadzenie Centrum Edukacji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży

Centrum to jedyna w Powiecie Złotoryjskim placówka wsparcia dziennego niosąca pomoc dzieciom i młodzieży w wieku od 6-18 roku życia. Pomysł na otwarcie tego typu placówki zrodził się dzięki rozmowom z młodzieżą, dyrektorami szkół, pracownikami socjalnymi, pracownikami instytucji samorządowych oraz placówkami już istniejącymi w innych miejscowościach, które zgodnie potwierdzają, że taka placówka jest bardzo potrzebna rodzinom, szczególnie dzieciom i młodzieży w ich rozwoju.

Cele centrum:
 1. Wspieranie indywidualnego rozwoju wychowanków, pomoc dziecku w odnalezieniu jego mocnych stron, a także budowy pozytywnego obrazu siebie i innych.
 2. Pomoc wychowankom w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych. Zaspokajanie potrzeb wychowanka (zwłaszcza potrzeby bezpieczeństwa i potrzeb psychicznych).
 3. Zapewnianie wychowankom zorganizowanej opieki wychowawczej i dbałości o własne zdrowie.
 4. Wdrażanie wychowanków do samodzielnej pracy intelektualnej, działanie i pomoc uczniom mającym trudności w nauce.
 5. Kształtowanie osobowości wychowanków w oparciu o zasady pedagogiki i psychologii humanistycznej.
 6. Rozwijanie u wychowanków samorządności i samodzielności oraz poczucia estetyki   i wrażliwości na piękno.
 7. Kształtowanie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu, zabawy oraz czynnego uczestnictwa w wychowaniu zdrowotnym.

 WOLONTARIAT

Jednym  z największych sukcesów było wprowadzenie wolontariatu stałego u naszych niepełnosprawnych Podopiecznych tj. Kasi i Bartka. Regularnie raz w tygodniu najlepsi z najlepszych wolontariuszy tj. Karolina, Magda i Piotr odwiedzają naszych Podopiecznych. Dzięki naszym wolontariuszom Kasia i Bartek stali się otwarci i radośni, a na ich twarzach na stałe zagościł uśmiech. Kasia zyskała dwie wspaniałe przyjaciółki, z którymi może miło spędzać czas, zagrać w kalambury, które są niewątpliwie jej ulubioną grą, zaś Bartek w końcu po 15 latach wychodzi z Piotrem na męskie rozmowy przy pizzy i coli . W 2016 r. wolontariusze Fundacji ANIMUS przepracowali ponad 1000 godzin!

1% PODATKU DLA FUNDACJI ANIMUS

Fundacja Animus

Prosimy Was bardzo o pomoc i przekazywanie Waszego 1% podatku na naszą Fundację,   co sprawi że NIEMOŻLIWE STANIE SIĘ MOŻLIWYM!!!

Otwarcie jedynego w powiecie złotoryjskim Centrum Edukacji i Rozwoju, które jest naszym ANIMUSowym celem w 2017 r.  da radość dzieciom i młodzieży, pozwoli spełnić ich marzenia, realizować pasje i rozwijać zainteresowania. Podopieczni będą także mogli spędzić w Centrum miło i spokojnie czas w gronie rówieśników, zjeść ciepły posiłek, a także czegoś się nauczyć - możliwości jest mnóstwo!
 
Razem możemy więcej, a Wasze dobre serca wywołują uśmiech na twarzach dzieci
 

Pełne sprawozdanie z działalności Fundacji „ANIMUS” Organizacji Pożytku Publicznego za 2016 r.


Justyna Durys, Fundacja Animus
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.