Złote Płuczki z ANIMUSem

W dniu 29 maja 2015 r. Fundacja ANIMUS zorganizowała wraz z Polskim Bractwem Kopaczy Złota II Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.  Udział  w zawodach wzięło 13 dzielnych płukaczy z niepełnosprawnością.

Największą niespodzianką był przyjazd Mistrza Europy Osób z Niepełnosprawnością w Strzelectwie Sportowym Filipa Rodzika Prezesa Stowarzyszenia Skorpion Polkowice. Filip na II Mistrzostwa organizowane przez ANIMUSa przyjechał po świeżo ukończonym szkoleniu zorganizowanym przez rząd Stanów Zjednoczonych pn. „Multi-Nation Sport Disability Advocate Sport Visitors Program”.

Naszemu ANIMUSowi przede wszystkim zależy na tym, aby z roku na rok Płuczki dla osób  z niepełnosprawnością cieszyły się coraz większą popularnością wśród nie tylko podopiecznych, ale osób z niepełnosprawnością z całej Polski – mówi Łucja Marchaj fundraiser Fundacji ANIMUS. W II Mistrzostwach brał udział także Tomasz Mazur były reprezentant Polski w grze rugby na wózkach ze Stowarzyszenia Skorpion Polkowice. Na płuczkach pojawili się także darczyńcy ANIMUSa, którzy zasilali kilometry dobra biorąc udział w charytatywnych płuczkach. Ze zbiórki nad Zalewem Złotoryjskim udało się zebrać kwotę   w wysokości 1.337,15 zł, która została ułożona podczas finału Akcji Kilometry dobra  w złotoryjskim rynku.

Atmosfera na płuczkach była wyjątkowa bowiem sam Wielki Mistrz Polskiego Bractwa Kopaczy Złota Zbigniew Soja otworzył Mistrzostwa witając uczestników. Najpiękniejsze podczas płuczek były słowa nowych uczestników z niepełnosprawnością, którzy byli zaskoczeni takim rozmachem i ciekawej formy płuczek.

Tak mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że płuczki dla osób z niepełnosprawnością odniosły WIELKI SUKCES – Marta Marchaj fundraiser Fundacji ANIMUS.

Dziękujemy partnerom, darczyńcom, przyjaciołom i uczestnikom II Mistrzostw za wyjątkowe płuczki.


 

Fundacja ANIMUS

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.