Dzień dla bezpieczeństwa w ZSM

pierwsza pomoc Fot. Archiwum własne
pierwsza pomoc

Wczoraj,  w Szkole Podstawowej nr 3, dzieci miały okazję uświadomić sobie, jak ważna jest wiedza na tematbezpieczeństwa w różnych, szczególnie trudnych sytuacjach.

Najpierw spotkały się z panem z Ochotniczej Straży Pożarnej , który wraz z wyszkolonym psem opowiedział o pracy psów przygotowywanych do poszukiwania zaginionych osób. Podkreślał, jak dużym wsparciem jest czworonożny strażak, kiedy w grę wchodzi bardzo duży obszar poszukiwań. Następnie przeszkolił dzieciaki w kwestii chronienia się przed atakiem psa i pokazał takie sposoby postępowania, aby zwierzak nie reagował agresywnie.

Po krótkiej przerwie uczniowie IIIC spotkali się z tatą kolegi z IIB, który jest ratownikiem i zrobił krótkie szkolenie w zakrsie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Na fantomach pokazał,  jak ratować życie małemu  dziecku i osobom dorosłym. Każdy trzecioklasista mógł wypróbować , jak wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca. Kilkoro dzieci sprawdzało również w jaki sposób działa defibrylator oraz jak go bezpiecznie wykorzystać w trakcie akcji ratunkowej.

Na koniec dnia uczniowie przeżyli emocje spowodowane alarmem przeciwpożarowym. Przećwiczyli drogę wyjścia z płonącego budynku , a także poznali procedury zawiązane z nagłą ewakuacją.

Poniżej krótki filmik z akcji ratunkowej w wykonaniu ratowników z IIIC 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.