Policjanci uratowali dziewczynę

policja Fot. Archiwum własne
policja

Wczoraj, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał telefoniczne zawiadomienie, że 17-letnia dziewczyna wzięła taboret i linę, po czym wyszła z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Zgłoszenia o próbie samobójczej zawsze są traktowane przez Policję priorytetowo, bo w takich sytuacjach liczy się jak najszybsze dotarcie do desperata. Dlatego też w jednostce natychmiast został ogłoszony alarm dla wszystkich funkcjonariuszy.

Według informacji uzyskanych przez policjantów, nastolatka udała się w kierunku pobliskiego lasu. Z uwagi na to, że był to ogromny kompleks, który nie ułatwiał poszukiwań, na miejsce zostali zadysponowani dzielnicowi, którzy najlepiej ze wszystkich znają ten teren.

Już po kilkunastu minutach, asp. Łukasz Horodyski i asp. Łukasz Torchalski ujawnili na gałęzi drzewa linę zakończoną pętlą oraz wywrócony taboret a na ziemi leżącą nieprzytomną 17-latkę. Natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w wyniku czego dziewczyna odzyskała przytomność. Obecnie przebywa pod opieką lekarzy specjalistów, a jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

st. post. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.