Jakub Serok najlepszy w Taekwon-do

Jakub Serok, SAT, taekwondo, sport

W miniony weekend 17-19.11.2017 w Ciechanowie odbył się rekordowy pod względem ilości startujących zawodników międzynarodowy turniej taekwon-do Masters Mazovia Cup.

W zawodach wzięło udział 543 zawodników. Zawody zorganizowane zostały na wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 9 zawodników.

Jakub Serok reprezentujący Sportową Akademię Taekwon-do w Złotoryi odniósł ogromny sukces. Jakub zajął II miejsce w konkurencji układów formalnych juniorów (72 startujących zawodników), w finale minimalnie przegrywając finał z reprezentantem z Mołdawii. Jakub zajął również II miejsce w konkurencji walk juniorów w kategorii wagowej -68kg (18 zawodników), w finale uległ zawodnikowi z GKT Gdańsk. Dwa srebrne medale zapewniły tytuł najlepszego juniora zawodów. Warto dodać, że zawodnik aktualnie jest jeszcze wiekowo w kategorii juniora młodszego. Pozostali zawodnicy pomimo dzielnej postawy zakończyli swój start w eliminacjach.