Remontujesz? Co zrobisz z gruzem?

gruz
gruz

Pierwsza myśl - wywiezie RPK. Niestety nie, nawet za odpłatnością. Sprawę wyjaśniał na posiedzeniu komisji gospodarczej radny Władysław Grocki.

Radny Władysław Grocki: Mam informacje od ludzi, którzy robią większe remonty i chcieli zamówić kontener na gruz (w RPK). Powiedzieli że nie da rady i musieli ściągać kontener na gruz z Legnicy. Prawda to jest ?  
Burmistrz Robert Pawłowski: Dlatego, że w Legnicy jest znacznie taniej niż RPK może zaoferować. 
Radny WG: Czyli jednak prawda?
Burmistrz RP: Proszę państwa nie. Powiem tak, RPK podchodzi do sprawy bardzo pryncypialnie, zgodnie z przepisami. 
Wiceburmistrz Andrzej Ostrowski: W skrócie  tona gruzu kosztuje u nich 290 zł a za 4 tony płaci się 400 zł to pytanie czy to trafia tam gdzie trzeba?  
Radny WG: Tamtym się opłaca a nam się nie opłaca? 
Burmistrz RP: Druga sprawa to jest to że RPK jest w inhausie, to bardzo rygorystycznie przestrzega, żeby nie przekroczyć wskaźników. Każdy wywóz gruzu podwyższa ten wskaźnik.
Wiceburmistrz AO: RPK może tylko zlecić 10% z działalności na zewnątrz. Jeżeli ten wskaźnik zostanie przekroczony to musi odmawiać dlatego, że mamy takie prawo.
Burmistrz RP: Nie są konkurencyjni na tym rynku więc nie ma sensu zamawiać, jak można kupić taniej gdzie indziej.
Radny WG: No dobrze, jest to wyjaśnienie.

Remontujesz, chcesz wywieźć gruz i odpady budowlane nie dzwoń do RPK, zamów firmę z Legnicy lub zapakuj gruz w worki i wywieź na miejski PSZOK we własnym zakresie.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.