Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do

SAT, sport, taekwondo
SAT, sport, taekwondo

W dniach 19-21 maja odbył się najważniejszy start na arenie krajowej zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do.

W miniony weekend w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. W zawodach wystartowało 219 zawodników z 50 klubów, którzy uzyskali prawo startu w zawodach makroregionalnych. SAT reprezentowało aż 8 zawodników i zawodniczek co stanowiło największą ilość zakwalifikowanych osób ze wszystkich klubów Dolnego Śląska.

Sportową Akademię Taekwon-do Złotoryja reprezentowali: Jakub Serok, Szymon Malec, Marek Zdancewicz.

Jakub Serok, SAT, taekwondo, sport


Dobrze zaprezentowali się Jakub Serok (walki -64kg) oraz Szymon Malec (walki -58kg), którzy po czterech stoczonych pojedynkach przegrali przed strefą medalową. Marek Zdancewicz zakończył turniej po drugim pojedynku ze względu na doznaną kontuzję. Start zawodników ze Złotoryi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Złotoryja w ramach realizacji zadania publicznego.

Szymon Malec, taekwondo, sport

Zawodnicy SAT na samych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wywalczyli 21 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. SAT w całym sezonie startowym w trzech grupach wiekowych młodzik, junior młodszy i junior wywalczyli łącznie 34 pkt.

Już w najbliższy weekend w Ciechanowie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, w których wystartują Trenerzy Sportowej Akademii Taekwon-do, Gabriela i Karol Forgiel, a w dniach 9-11 czerwca odbędzie się ostatni start w tym sezonie – VIII Puchar Europy Taekwon-do w Lublinie, w którym wystartuje 5-tka najbardziej doświadczonych zawodników SAT.


Gabriela Forgiel, SAT
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.