Grudniowa inicjatywa Pawła Maciejewskiego!

lodówka społeczna
lodówka społeczna

Grudzień to specyficzny miesiąc w roku i to nie tylko ze względu na pogodę. W związku ze zbliżającymi się świętami intensywniej przeżywamy różne emocje, bardziej też doceniamy rodzinę i przyjaciół, którzy są wśród nas. Nie wszystkim jednak  dopisuje szczęście. Jest mnóstwo ludzi samotnych, chorych, pokrzywdzonych przez los. W takiej sytuacji nawet drobna pomoc może choć na chwilę zmienić trudną i szarą rzeczywistość i spowodować, że uwierzymy, że nie jesteśmy sami, a świat nie jest taki zły.

Taka idea przyświecała na pewno twórcom społecznej lodówki przy Klasztorze Franciszkanów pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej.  Jak napisały na Facebooku Barbara Zwierzyńska i Beata Majewska lodówka znajduje się tuż przy społecznej szafie i zaprasza wszystkich potrzebujących do korzystania z jej zasobów. 

Oczywistym jest, że aby było z czego czerpać, niezbędne jest jej regularne zaopatrzenie. W grudniu Paweł Maciejewski zaoferował zapełnianie lodówki przez cały miesiąc. Pragnie tym pomóc potrzebującym w najtrudniejszym okresie i choć trochę ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia inicjatywa radnego. Znany jest z tego, że cały czas wspiera potrzebujących, przekazując wszystkie diety na cele społeczne. Kiedy spytaliśmy dlaczego to robi- nie jest to bowiem praktyka powszechna - odpowiedział:

Z dwóch powodów. Po pierwsze lubię wiedzieć, że pomogłem komuś w trudnej sytuacji. Po drugie, startując w wyborach  obiecałem, że funkcję radnego będę sprawował społecznie, a pieniądze z diet przeznaczę na potrzeby mieszkańców. 

Widać jak obiecał, tak robi. 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.