Brak dyscypliny, czy brak koncentracji?

dzieci Fot. Archiwum własne
dzieci

Często , mając do czynienia z dziećmi , zarówno rodzice, jak i nauczyciele zastanawiają się, co jest przyczyną niepowodzeń szkolnych dziecka. Często również i jedni i drudzy dochodzą do błędnych wniosków. Może dziecko jest za mało inteligentne? Może w szkole źle uczą? Może jest niegrzeczne?

Poddaje się dziecko badaniom psychologicznym i pedagogicznym, realizuje zalecenia, a efektu i tak nie ma, dlaczego?

Trener Mentalny, Certyfikowany Coach Robert Grabarczuk odnosząc swoje rozważania do sportu mówi, że- „Koncentracja jest niezwykle interesującym zagadnieniem, które w dużym stopniu decyduje o efektach naszego treningu oraz rezultatach osiąganych w trakcie zawodów. Większość sportowców jak i ich trenerów wskazuje koncentrację jako kluczowy składnik sukcesu . W wywiadach przeprowadzanych po większości imprez sportowych często słyszymy, że danemu sportowcowi zabrakło koncentracji w decydującym momencie i z tego powodu poniósł porażkę."

Trenerzy często krzyczą do swoich podopiecznych „skoncentruj się!”, ale nierzadko nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, ponieważ każdy z nas posiada swój indywidualny poziom koncentracji, jest to tak zwana wewnętrzna „bateria”. Ta „bateria” ma swój określony poziom żywotności jeśli chodzi o naszą zdolność koncentracji uwagi. Jeśli ją wyczerpiemy nasz umysł automatycznie przełączy naszą koncentrację na inne czynniki, które mogą nie być istotne lub – co gorsza – mogą nawet przeszkadzać w efektywnym wykonywaniu różnych czynności.  

Jak więc sobie z tym radzić, jak zwiększyć koncentrację uczniów, aby osiągali wyższe wyniki w takim samym czasie?

Najnowsze badania mówią, że jedną z lepszych i skuteczniejszych metod jest Biofeedback –  metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Potrzebny jest do tego tylko specjalistyczny sprzęt i odpowiedni trener.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.