Aktywnie w Wiosce Piasku i Kamienia

Czaple - Wieś Piasku i Kamienia
Czaple - Wieś Piasku i Kamienia

Listopad w Czaplach - wiosce piasku i kamienia, rozpoczął się warsztatowo.

W czwartek 7 listopada odbyły się pierwsze zajęcia fotograficzne. Prowadzący Dawid Rycąbel , w formie krótkiej prezentacji wytłumaczył uczestnikom  czym jest Camera Obscura i o co w tym wszystkim chodzi.Teoria teorią, a praktyka najważniejsza. Uczestnicy przenieśli się w inne czasy... dosłownie! Aparatem była skrzynka na statywie, a zdjęcie robiło się ponad 12 minut. Oznaczało to, że przez ten czas nie można się poruszać. Efekt tego wyzwania był bardzo ciekawy. Każdy zrobił też swój własny jednorazowy kartonowy aparat ze światłoczułym papierem fotograficznym w środku.Już wkrótce uczestnicy spotkają się, by zrobić swoje pierwsze fotografie tym sprzętem.

8 listopada  odbyły się warsztaty z tworzenia jesiennych wianków. Na zajęcia zapisało się ponad 30 osób. Był to pierwszy z serii warsztatów listopadowych, na którym uczestnicy wykonywali  wianki do powieszenia na drzwi, okna, ściany. Zajęcia prowadziły Ewelina i Marika. Do było dyspozycji wiele materiałów począwszy od różnego rodzaju szyszek, mchu, żołędzi, kasztanów, kwiatków i dodatków, na suszonych owocach róż kończąc. Każdy zabrał ze sobą do domu pięknie, ręcznie wykonany wianek.

W sobotni wieczór, 9 listopada, w świetlicy wiejskiej w Czaplach, zorganizowano po raz pierwszy "Wiejskie Kino" - bezpłatny pokaz animacji rodzinnej. Widzowie mieli do dyspozycji zarówno krzesła jak i wygodne leżaki, no i oczywiście jak kino to popcorn. Organizatorzy dziękują mieszkańcom za liczne przybycie. Mają nadzieję, że pomysł kina przypadł im do gustu.  

Zadania były realizowane w ramach projektu "Aktywnie w Wiosce Piasku i Kamienia" współfinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.