Fatalne wyniki Gimnazjum na Wilczej

Gimnazjum Fot. Archiwum własne
Gimnazjum

Ostatni rok istnienia, Gimnazjum im. V. Trozendorfa podsumowało najgorszymi w historii wynikami z egzaminu gimnazjalnego. Z przedmiotów ścisłych uczniowie uzyskali najsłabsze wyniki w powiecie złotoryjskim.

Nie sprawdziła się obiegowa opinia, że lokalizacja szkoły w większej miejscowości sprzyja osiąganiu przez uczniów lepszych wyników na egzaminach zewnętrznych. Wszystkie gimnazja, nawet z najmniejszych miejscowości powiatu złotoryjskiego miały lepszy wynik z matematyki, również gimnazjum w Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach. Tylko 11% szkół w Polsce osiągnęło tak słaby wynik. Małe gimnazjum w Rokitnicy, prowadzone przez stowarzyszenie osiągnęło porównywalne wyniki z gimnazjum na Kolejowej, a nawet z przedmiotów przyrodniczych wypadło dużo lepiej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Wyraźny spadek wyników egzaminów w miejskim gimnazjum można było zaobserwować już w ubiegłym roku, kiedy egzamin zdawali, po raz pierwszy, uczniowie gimnazjum na Wilczej i na Kolejowej. Niewątpliwe powstanie gimnazjum na Kolejowej spowodowało, że większość najlepszych absolwentów szkół podstawowych w Złotoryi, nie pojawiła się w gimnazjum na Wilczej. Dlaczego jednak wyniki w tym roku znowu  się pogorszyły?

egzamin 2017 -przedmioty przyrodnicze

 89% szkół w Polsce miało lepsze wyniki z przedmiotów przyrodniczych.


Warunki stworzone przez Burmistrza były naprawdę bardzo dobre.  55 uczniów klas trzecich uczyło się się w trzech oddziałach o liczebności 22, 18, 15 . Na każdego ucznia gimnazjum miejskiego gmina wydała w 2016 roku 13302 zł . Dla porównania na ucznia szkoły podstawowej 5992 zł. Mniejsze klasy, więcej zajęć, a efekty ...

Może powodem była zmiana organizacyjna, która miała miejsce w 2016 roku? Gimnazjum pierwszy rok istniało w strukturze organizacyjnej Zespołu Szkół Miejskich. 

Wydaje się że  rozpatrywanie, czyją winą są tak słabe wyniki uczniów gimnazjum miejskiego, nie jest ważne w obliczu likwidacji gimnazjów. Jednak nauczyciele i dzieci nie znikną. Dalej będą funkcjonować w ośmioklasowej szkole podstawowej. Egzamin po szkole podstawowej nadal będzie miarą efektywności szkoły.

Arkusz egzaminacyjny z matematyki

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.