Wyniki egzaminu gimnazjalnego - powiat najlepszy z języka niemieckiego

Gimnazjum w Rokitnicy Fot. Archiwum własne
Gimnazjum w Rokitnicy

W powiecie złotoryjskim egzamin gimnazjalny pisało tylko  335 uczniów - najmniej spośród 30 powiatów i miast na prawach powiatu w Województwie Dolnośląskim.

Język angielski na poziomie podstawowym pisało 270 uczniów, na poziomie rozszerzonym 230. Znacznie mniej popularny był język niemiecki. Na poziomie podstawowym pisało go 64 uczniów, a na poziomie rozszerzonym 32.

OKE przedstawiła wyniki powiatów. Wyniki szkół będą dostępne po rozpatrzeniu ewentualnych odwołań uczniów.

W roku 2017 najlepiej wypadł w powiecie złotoryjskim język niemiecki na poziomie podstawowym - był powyżej średniej wojewódzkiej (53%). Poziom rozszerzony sprawił jednak naszym uczniom więcej trudności (33%). Znacznie gorzej wypadły wyniki z języka angielskiego. Na poziomie podstawowym 60,3% oznaczało piąty wynik od końca, a na poziomie rozszerzonym trzeci wynik od końca (42,9%).

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017


Wyniki z przedmiotów humanistycznych nie zachwycają - z języka polskiego powiat złotoryjski plasuje się na 23 miejscu, na 30 powiatów i miast na prawach powiatu, a z wiedzy o społeczeństwie na ostatnim miejscu ze średnim wynikiem 51%.

Trudne były również dla uczniów zadania z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych - z matematyki 25 miejsce (38,9 %), a z przedmiotów przyrodniczych 27 miejsce (46,6%).

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Na średnie wyniki egzaminu  składają się wyniki 9 gimnazjów funkcjonujących w powiecie złotoryjskim

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.