Wirtualny spacer w Gminie Świerzawa

Gozdno i Biegoszów w Gminie Świerzawa
Gozdno i Biegoszów w Gminie Świerzawa

Zamiłowanie do poznawania kultury i tradycji różnych regionów doprowadziło Fundację Cooperacja do malowniczo położonych wsi w sercu krainy Wygasłych Wulkanów – Gozdna i Biegoszowa w gminie Świerzawa na Pogórzu Kaczawskim.

Pomimo ich stosunkowo niewielkiej odległości od ważnych ośrodków turystycznych – Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby i Karpacza – Gozdno i Biegoszów wciąż jeszcze pozostają nieodkrytymi przez wielu wsiami, posiadającymi bogatą historię, tradycje, a przede wszystkim ogromny potencjał turystyczny, zawdzięczany obecnym tam perłom dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Członkowie Fundacji zainspirowani obszarem oraz opowieściami mieszkańców o historii obu wsi, postanowili zebrać informacje o okolicy i utworzyć interaktywny spacer, biegnący szlakiem ośmiu charakterystycznych miejsc w obu wsiach.Spacer będzie mógł się odbywać na dwa sposoby: sposoby: 

  • w formie wirtualnego spaceru bez wychodzenia z domu, poprzez wybieranie tożsamych punktów na multimedialnej mapie i uruchamianie w ten sposób nagrań filmowych.
  • w formie terenowej przygody, polegającej na fizycznym odwiedzeniu oznakowanych miejsc i zeskanowaniu QR kodów odsyłających spacerowiczów do nagrań filmowych, z których to dowiedzą się dokładnie przed jakim obiektem się znajdują i jaka jest jego historia.

Taka dwutorowa formuła umożliwi jak najszerszej grupie odbiorców poznanie tego atrakcyjnego historycznie, kulturowo i przyrodniczo terenu.

Na uwagę zasługuje fakt, że przewodnikiem po trasie spaceru będzie mieszkaniec wsi Gozdno, doskonale znający historię i tradycje  obu wsi.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu Wspólnie dla dziedzictwa.


Więcej o projekcie...

Zdjęcia pochodzą ze strony Fundacji Cooperacja


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.