Usiłowanie zabójstwa w Złotoryi

policja Fot. Archiwum własne
policja

Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 27-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa młodego chłopaka. 

Dyżurny jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z ulic Złotoryi mężczyzna został raniony nożem w głowę. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej zakrwawionemu mężczyźnie oraz zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia. Z relacji poszkodowanego wynikało, że został on napadnięty przez zamaskowanego nieznanego mężczyznę, który usiłował zabrać mu paczkę. Następnie doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której napastnik ostrym narzędziem ranił mężczyznę w głowę, po czym uciekł.

Policjanci wykonali szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych, w wyniku których wytypowali a następnie zatrzymali 27-letniego mieszkańca Złotoryi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek prokuratora oraz śledczych zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa w związku z dokonanym rozbojem 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

st. sierż. Dominika Kwakszys , KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.