Sukces Sportowej Akademii Taekwon-do na Międzywojewódzkich Mistrzostwach

Maja Górska
Maja Górska

W dniu 21.04.2018 w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Był to drugi i ostatni już turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

W turnieju wystartowało 318 zawodników z 13 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało 46 zawodniczek i zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy zdobyli łącznie 23 medale ( w tym 6 złotych, 4 srebrne i 13 brązowych). W klasyfikacji generalnej klubów zajęli wysokie drugie miejsce wśród 13 klubów.

Medale dla Złotoryi zdobyli:

W kategorii wiekowej młodzika na szczególne wyróżnienie zasługuje:

• - Oskar Chiński -  zdobywca złotego medalu w konkurencji 10-8 kup (44 startujących zawodników).

W kategorii wiekowej junior medale zdobył:

• - Szymon Malec - brąz w konkurencji układów.

W dwóch rozegranych turniejach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski, 14 zawodników zdobyło kwalifikacje na MP Juniorów Młodszych, które odbędą się w Nowej Rudzie 18-20.05.2018 oraz 4 zawodników zdobyło kwalifikacje na MP Juniorów, które odbędą się w Kłobucku 11-12.05.2018.

Młodzicy i młodziczki w większości wygrali kilka pojedynków, w niektórych przypadkach odpadając przed strefą medalową, co przyczyniło się do zdobycia w tej kategorii wiekowej 13 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego