Książki godne polecenia

Justyna kopińska, książki
Justyna kopińska, książki

Są takie książki, które budzą skrajne emocje i pamięta się je bardzo długo i czyta się je jednym tchem-poniższe to właśnie jedne z tych. Polecamy je tym, których interesują kontrowersyjne wydarzenia z Polski i chciałyby je zrozumieć z perspektywy osób bezpośrednio w nich uczestniczących (winnych, ofiar, świadków). 

Pierwsza z nich to reportaże Justyny Kopińskiej  ,,Polska odwraca oczy". Autorka opowiada m.in. historie:

  • -Mariusza Trynkiewicza, zabójcy czterech chłopców, z perspektywy jego żony,
  • -dręczonych pacjentów szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim,
  • -policji, która skutecznie ukrywa wiele spraw związanych z zabójstwami. 

Opisy wydarzeń są bardzo dokładne, czasami nawet budzące odrazę. Jest to książka wywołująca mnóstwo skrajnych, rożnych emocji. 


,,Czy bóg wybaczy siostrze Bernadetcie"- kolejna książka Justyny Kopińskiej, w której szerzej przedstawione są wydarzenia opisujące dramat dzieci będących w Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu oraz historia Siostry Bernadetty, która jako dyrektor ośrodka poniosła konsekwencje swojego postępowania. Książka dla ludzi o mocnych nerwach. 

,,Zakonnice odchodzą po cichu" to książka Marty Abramowicz, w której autorka opowiada o przeżyciach zakonnic, które raz na zawsze zdjęły habit oraz opisuje ich życie w klasztorze.

,,Byle zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją?" ( fragment książki).


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.