Radni protestują przeciw wybudowaniu fabryki do recyklingu baterii!

protest przeciw instalacji recyklingu baterii w Złotoryi Fot. Archiwum własne
protest przeciw instalacji recyklingu baterii w Złotoryi

Wczoraj radni Paweł Maciejewski i Agnieszka Zawiślak oraz pani Beata Majewska - szefowa Stowarzyszenia Hortus ekologicznie zaprotestowali przeciwko wybudowaniu fabryki do recyklingu baterii na złotoryjskiej strefie.

Bardzo chcieli wkopać 4 drzewka w miejscu, w którym ma ewentualnie powstać fabryka. Nie było to jednak możliwe, ponieważ jest to teren prywatny. Ostatecznie drzewka znalazły swoje miejsce w Klasztorze Franciszkanów.

Zapytaliśmy dlaczego taka forma protestu i radni odnieśli się do tego, co można zobaczyć na załączonym filmiku. (LINK)

Radni zadali w tej sprawie wiele pytań burmistrzowi, który przedstawiał jako plus planowanej inwestycji 50 miejsc pracy. Radna Barbara Listwan zapytała czy mamy na strefie deficyt, czy nadmiar miejsc pracy? Burmistrz odpowiedział, że na strefie cały czas są wolne miejsca pracy. W Borgersie ciągle trwa rekrutacja pracowników.

Mamy nadzieję, że duży odzew mieszkańców i zdecydowany protest większości, zmobilizuje władze do refleksji nad planowanym przedsięwzięciem.

Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy instalacji do odzysku substancji z odpadów baterii i modułów litowo-jonowych w Złotoryi  przedłużono do 30 kwietnia.
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.