Dostałeś list z ZUS i martwisz się o wysokość swojej emerytury?

zus Fot. Archiwum własne
zus

Sposobów zabezpieczenia na okres braku aktywności zawodowej może być wiele. Warto jednak rozważyć rozwiązania, które nie tylko zapewnią nam spokój i poczucie bezpieczeństwa, ale także przyniosą dodatkowe korzyści. Takim rozwiązaniem jest IKZE.

Czym jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)?

To konto, które pozwala oszczędzać na przyszłość i skorzystać z odliczenia od podatku za rok 2017 nawet 921 zł lub 1637 zł (w zależności od progu podatkowego, w którym się znajdujemy). Minimalna miesięczna składka to 55 zł, a maksymalna wpłata roczna, która stanowi kwotę odpowiadającą 1,2 krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia - w roku 2017 wynosi  5328,75 zł.

Warto dodać, że gromadzone środki można po roku wybrać, jeżeli zaszłaby taka konieczność.
Ponadto od wypracowanych środków nie jest naliczany podatek od zysków. Pieniądze mogą być przekazane wskazanej osobie bez podatku od spadków i darowizn  oraz  postępowania spadkowego.

Dla osób, które chciałyby zainwestować większe sumy na zabezpieczenie emerytalne  dostępne jest także Indywidualne Konto Emerytalne, którego maksymalny roczny limit w 2017 r. stanowi 12 949 zł. W tym przypadku także można skorzystać ze zwolnienia z podatku od zysków.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.