Po raz trzeci zaśpiewają na niepodległościową nutę

Konkur Piosenki Patriotycznej Fot. Archiwum własne
Konkur Piosenki Patriotycznej

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza na wydarzenie, które od 3 lat wprowadza nową jakość w obchody Święta Niepodległości w Złotoryi.

W sali widowiskowej zaprezentuje się jutro aż 29 solistów, swój udział zadeklarowało też 13 zespołów, wśród których będzie można zobaczyć m.in. reprezentantów złotoryjskiego Klubu Seniora, a także grupę folklorystyczną Złota Leszczyna. Wykonawcy będą mieli za zadanie zaśpiewać w języku polskim utwór o tematyce patriotycznej bądź powszechnie uznany za patriotyczny.

Laureatów festiwalu wyłoni jury, w którym zasiądzie m.in. Jerzy Słota – gość specjalny tegorocznej imprezy, piosenkarz, kompozytor i aranżer, a przede wszystkim członek znanego polskiego zespołu VOX, który w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia. Jurorzy ocenią dobór repertuaru, znajomość tekstu i interpretację utworu. Pula nagród dla wykonawców to 1500 zł w postaci bonów upominkowych.

– Festiwal zaczynamy o godz. 14. Zapraszamy wszystkich złotoryjan i ich gości w tym szczególnym dniu do naszego ośrodka kultury, będzie czego posłuchać – zachęca Zbigniew Gruszczyński, dyrektor ZOKiR-u.

Dodajmy, że w przerwie na obrady jury na scenie z montażem słowno-muzycznym poświęconym odzyskaniu niepodległości wystąpią adepci sztuki teatralnej przygotowani przez Jolantę Zarębską.

Festiwal jest organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

źródło: UM Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.