Targi edukacyjno-zawodowe już za tydzień!

Anna Sarczyńska, doradca zawodowy Fot. Archiwum własne
Anna Sarczyńska, doradca zawodowy

Targi organizowane są w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Wystawcy przygotują „interaktywne prezentacje” ukazujące specyfikę pracy w zawodzie, np. ubiór, wykorzystywane narzędzia, produkty, proces produkcji, wyniki pracy. 

Będzie można zapoznać się z ciekawą ofertą edukacyjną i projektami europejskimi. Pracodawcy będą dysponowali również ofertami pracy (w Polsce i za granicą). 

W tym roku nowością będzie tzw. “Aleja Odkrywania Talentów”, czyli specjalnie przygotowane stanowiska, na których będzie można spróbować swoich sił, wykonując np. zadania manualne lub, wziąć udział w profesjonalnych testach doradczych i poznać dokładnie swoje predyspozycje zawodowe. Aleję odkrywania talentów stworzą: 

  • FRYZJER (SALON FRYZJERSKI, JUSTYNA GAP)
  • DEKORATOR OZDÓB CHOINKOWYCH (PPH "VITBIS" SP. Z O.O. W ZŁOTORYI)
  • FLORYSTA („INSPIRACJE FLORYSTYCZNE AGI” W ZŁOTORYI)
  • MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (ZAKŁAD MECHANIKI SAMOCHODOWEJ, ANDRZEJ PIEKUT)
  • KOSMETYCZKA (GABINET KOSMETOLOGII, ESSENTIA, PAULINA DORSZ)
  • CARVING, CZYLI RZEŹBIENIE W OWOCACH I WARZYWACH (ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W ZŁOTORYI, IM. MJA. H. SUCHARSKIEGO)
  • ODKRYJ SWOJE TALENTY, TESTY ZAWODOZNAWCZE (DORADCY ZAWODOWI Z CENTRUM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ W ZŁOTORYI ORAZ PORADNI PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNEJ W ZŁOTORYI)

W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zostaną zorganizowane również spotkania uczniów szkół podstawowych z Gościem OTK - strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi, Panem Piotrem Kubicą, który będzie opowiadał o tajnikach swojego zawodu.

Ponadto, w poniedziałek, tj. 16.10. odbędzie się II etap Powiatowego Konkursu Plastycznego, w siedzibie Firmy VITBIS, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV-V i VI-VII). 

Przypominamy, że uczniowie szkół ponadpodstawowych (w tym uczniowie gimnazjów) powiatu złotoryjskiego, do 20 października mogą składać prace konkursowe w Powiatowym Konkursie "Moje talenty i moje kompetencje - list motywacyjny do przyszłego pracodawcy". Szczegóły konkursu na stronie Urzędu Pracy. Listy będzie oceniał m.in. Pan Wacław Kisiel-Dorohinicki, psycholog biznesu, coach kariery. 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Sponsorem nagród jest Firma VITBIS POLSKA Sp. z o.o w Złotoryi, POLSKIE.INFO. Krzysztof Marzec ze Złotoryi i Meta Sklep Sportowy Paweł Okręglicki ze Złotoryi. 

Wydarzenie jest zainicjowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi z okazji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Patronat Honorowy Starosty Powiatu Złotoryjskiego

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.