Narodowe Święto Niepodległości w dobie pandemii

11 listopada 2017, Złotoryja Fot. Archiwum własne
11 listopada 2017, Złotoryja

Tegoroczne obchody 11 listopada będą bardzo skromne. W większości JST powiatu złotoryjskiego w programie będzie msza święta i złożenie wiązanek kwiatów.

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości nie będzie w naszej gminie obchodzone jak zazwyczaj. Nie będzie oficjalnych uroczystości, z powodu sytuacji epidemicznej w Polsce.  Dzisiaj rano na liście zakażonych osób było 21 mieszkańców z Gminy Świerzawa. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania na wynik testu, są to dane sprzed tygodnia, a nawet starsze.Z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Świerzawie, Panią Urszulą Zajdą, złożymy 11.11 kwiaty pod pomnikiem. Z dzisiejszych rozmów wiem, że inne osoby również to zrobią. Zróbmy to spontanicznie o różnych godzinach, żeby nie gromadzić się w jednym momencie - informuje w mediach społecznościowych  Paweł Kisowski , burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

Patriotycznym akcentem w tym trudnym okresie mają być maszty z biało-czerwoną flagą. Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. - apeluje Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W projekcie Pod Biało Czerwoną mieszkańcy naszej gminy wypełnili już wymagane 100 ankiet, a nawet mamy najlepszy wynik w Województwie Dolnośląskim. Taki wynik gwarantuje nam otrzymanie środków na nowy maszt. - pisze burmistrz Kisowski

Dodajmy, że wszystkie gminy powiatu złotoryjskiego spełniły wymagania i w każdej z nich zamontowany zostanie  maszt z flagą w ramach projektu Pod Biało Czerwoną .


tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.