Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych!

Plac Reymonta w Złotoryi Fot. Kajetan Kukla
Plac Reymonta w Złotoryi

Dwa dni temu, na ul. Wojska Polskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do kolejnego wypadku. Kierująca samochodem osobowym marki vw potrąciła 88-letnią kobietę schodzącą z przejścia dla pieszych.

Potrącona 88-latka, z uwagi na odniesione obrażenia ciała, została przetransportowana do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi, w pierwszych dniach stycznia br. poinformowała zarządcę drogi wojewódzkiej nr 328, o konieczności doświetlenia oraz zmiany organizacji ruchu w obrębie dwóch przejść dla pieszych na ul. Wojska Polskiego (okolice przystanku autobusowego), które istotnie przyczyniłyby się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ponadto jesienią ubiegłego roku gościliśmy przedstawiciela DSDiK, z którym omawiano sytuację na drogach będących pod zarządem DSDiK, a które przebiegają przez nasz powiat. Zwrócono szczególną uwagę m.in. na potrzebę doświetlenia oznakowanych przejść dla pieszych w Złotoryi na ul. Wojska Polskiego (2 przejścia w obrębie przystanku autobusowego), ul. Staszica (przy przedszkolu) oraz w obrębie skrzyżowania ul. Legnickiej i Broniewskiego.  

Policja zwraca  się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnych środków ostrożności przy przejściach dla pieszych. Warunki atmosferyczne: intensywny deszcz i mgła zdecydowanie ograniczają widoczność, dlatego kierowcy zwalniajcie a w razie konieczności zatrzymujcie się przed przejściami dla pieszych oraz z odpowiednim wyprzedzeniem rozpoczynajcie hamowanie. Pamiętajcie, że na chodnikach i na przejściach dla pieszych może być ślisko. Zejście z pasów może więc zajmować więcej czasu, nietrudno też o poślizgnięcie się i upadek, często wprost pod nadjeżdżający samochód.

Do pieszych apelujemy, aby wchodząc na przejście dla pieszych brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Prosimy, aby wejście na pasy nie odbywało się w ostatniej chwili, nie przechodźcie przez ulicę w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle. Noście odblaski, dzięki którym kierowca was dostrzeże i będzie mógł odpowiednio wcześnie zareagować.

NIE ZMIENIMY WARUNKÓW JAKIE PRZYNOSI NAM AURA, NATOMIAST MAMY WPŁYW NA NASZE ZACHOWANIE NA DRODZE!!!

źródło: KPP Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.