Samochód potrącił starszą kobietę na pasach

policja Fot. Archiwum własne
policja

Wczoraj około godziny 18:10, na ul. Wojska Polskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej.

Kierowca jadący samochodem marki volvo nie ustąpił pierwszeństwa 72-letniej kobiecie, która przechodząc przez pasy została potrącona. Kierowca był trzeźwy. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-latka doznała ciężkich obrażeń ciała.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

Mając na uwadze wczorajszy wypadek zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Z wyprzedzeniem rozpoczynajmy hamowanie przed przejściami. Pamiętajmy, że na chodnikach i na przejściach dla pieszych może być ślisko. Zejście z pasów może więc zajmować więcej czasu, nietrudno też o poślizgnięcie się i upadek, często wprost pod nadjeżdżający samochód.

Do pieszych apelujemy, aby wchodząc na przejście dla pieszych brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Prosimy, aby wejście na pasy nie odbywało się w ostatniej chwili, nie przechodźmy przez ulicę w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle. Nośmy odblaski, które w dużym stopniu poprawiają nasze bezpieczeństwo.

Nie zmienimy warunków jakie przynosi nam aura, natomiast mamy wpływ na nasze zachowanie na drodze!

sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.