Parkuj blisko parkometru!

automat parkingowy Fot. Archiwum własne
automat parkingowy

Zaparkowanie bowiem w znacznej odległości od parkometru, może przysporzyć kierowcy poważnych kłopotów.

Płatne parkowanie w zasadzie od wielu lat obowiązuje prawie wszędzie. Jak widać po Złotoryi nie rozwiązuje problemu wolnych miejsc, bo w godzinach szczytu szpilki nie wciśniesz, a co dopiero samochodu. Z pewnością jednak zasila budżet kasy miejskiej i to jest jego główny cel.

Może być jednak zorganizowane w sposób mniej lub bardziej uciążliwy dla kierowców. Nasze parkometry często się zacinają, nie mówiąc o tym, że czasami tkwi w nich moneta i biletu kupić nie da rady. Nie posiadają możliwości rozmieniania gotówki, ani płatności zwykłą kartą. Aplikacja moBilet jest uciążliwa, bo wymaga zainstalowania i ciągłego pilnowania doładowywania.

A teraz pojawił się nowy kłopot. Nic złego w tym, że jest pracownik, którego zatrudniono, aby pilnował niefrasobliwych kierowców, którzy za parking płacić nie chcą. Nic też w tym złego, że człowiek stara się podołać zadaniu najlepiej, jak potrafi. Czy nam się to podoba  czy nie,  prawa i zasad należy przestrzegać i trudno z tym polemizować.

Zabawne(?) jest jednak to , że kierowca nie ma możliwości pokonania odcinka od swojego samochodu do parkometru i z powrotem, bo już jest spisywany. Broń boże , aby jeszcze przyszło mu do głowy rozmieniać pieniądze, bo wtedy całkowicie nie ma szans.

Jedyne rozwiązanie to parkować blisko parkometru i biegnąc po bilet, co chwilę oglądać się, czy  koło naszego samochodu nie stoi już strażnik.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.