Czy Złotoryja potrzebuje centrum senioralnego? - będą pytać mieszkańców

Złotoryja, wiatraki, wieże Fot. Krzysztof Boroch
Złotoryja, wiatraki, wieże

Od 14 lutego do 6 marca 2022 r Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich z Wrocławia we współpracy z Urzędem Miejskim w Złotoryi przeprowadzi wśród mieszkańców konsultacje dotyczące centrum senioralnego.

O zamiarze budowy centrum senioralnego burmistrz Pawłowski informował radnych w styczniu 2020 roku. W pierwszej wersji miała to być inwestycja o wartości 100 milionów zł , do której Miasto miało dołożyć 20 milionów. Pomysł ten wzbudził wiele wątpliwości radnych.

Inwestycja została wpisana do Strategii Rozwoju Miasta  jako zadanie, którego rozpoczęcie powinno nastąpić w latach 2021-2023, a zakończenie w latach 2023-2028

Celem konsultacji prowadzonych przez Fundację w ramach projektu "Konsultacje szyte na miarę" jest zebranie opinii  mieszkańców na temat samego pomysłu na powstanie centrum opieki dla seniorów  na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.  oraz: 

  • usług społecznych i opiekuńczych, jakie mogłoby oferować centrum,
  • poszczególnych elementów centrum (z czego powinno się składać),
  • profilu medycznego centrum (np. neurologiczny, rehabilitacyjny)
  • skali inwestycji,
  • dostępności części pobytowej centrum (dla kogo, na jakich zasadach)?

Po zakończeniu konsultacji opracowany zostanie raport  zawierający opinie i rekomendacje mieszkańców i mieszkanek nt. zakresu usług oferowanych przez Centrum oraz jego kształtu.

Szczegółowy plan spotkań konsultacyjnych dostępny jest tutaj

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.