Czy wiata jest potrzebna?

ZOKiR Złotoryja Fot. Kajetan Kukla
ZOKiR Złotoryja

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Radziechów prosi o poparcie mieszkańców i organizacje ze Złotoryi w sprawie wyposażenia przystanku autobusowego przy Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w ławeczki z osłoną przeciwwiatrową i przeciwdeszczową dla podróżnych.

Problem dotyczy wielu mieszkańców powiatu złotoryjskiego korzystających z komunikacji autobusowej. Są to głównie ludzie starsi i młodzież. Wyczekują na autobus zmęczeni, stoją w deszczu, na wietrze, w palącym słońcu, młodzi siadają na betonowych schodach. W Złotoryi załatwiają swoje sprawy, robią zakupy, uczęszczają do szkół, chodzą do lekarzy, urzędów.

Dojeżdżający pisali już pismo w tej sprawie do Burmistrza. Zostali poinformowani, że plac przed domem kultury ma specyficzny charakter i nie ma możliwości wybudowania wiaty, ponieważ odbywają się tam imprezy okolicznościowe. Tym jednym zdaniem Władze Miasta Złotoryja załatwiły sprawę, a dojeżdżających mieszkańców powiatu złotoryjskiego potraktowały instrumentalnie.

Uważamy, że imprezom okolicznościowym odbywającym się sporadycznie przed domem kultury nie zaszkodzą estetycznie wykonane wiaty. Można też zastanowić się nad postawieniem wiat po drugiej stronie, tam gdzie obecnie jest mini parking. A może istnieją inne możliwości rozwiązania problemu ludzi oczekujących na autobus w mieście.

Zapewniamy, że będziemy drążyć temat, bo problem istnieje i dla wielu ludzi jest on poważny. Mamy nadzieję, że Władze kilkutysięcznej Złotoryi rozwiążą ten problem, za co wszyscy „dojeżdżający” będą im bardzo wdzięczni.

Wszystkie organizacje popierające nasz wniosek prosimy o przesłanie petycji w tej sprawie do Burmistrza Złotoryi.

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Radziechów

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.