Czy będzie oczyszczalnia w Gminie Wiejskiej Złotoryja?

Oczyszczalnia ścieków w Złotoryi
Oczyszczalnia ścieków w Złotoryi

Ostatnio dość głośny jest temat oczyszczalni ścieków, którą wójt gminy chce wybudować w Jerzmanicach, poniżej zalewu, koło wodospadu- powiedział nam radny Paweł Maciejewski.


Wójt gminy- Jan Tymczyszyn argumentuje, że  w ten sposób chciałby zmniejszyć mieszkańcom ceny za wodę i ścieki, ponieważ uważa , że ceny które dyktuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi są zdecydowanie za wysokie. Prezes RPK twierdzi,  że to wcale nie są wysokie stawki i że gmina i tak płaci za mało.

Największy jednak problem w tym, że strony ze sobą nie rozmawiają, tylko się wzajemnie na siebie obrażają. Ja rozmawiałem i z przedstawicielami gminy i RPK, podejmując się niejako roli mediatora. 

Wójt twierdzi, że musi jakoś ten problem załatwić i pomóc mieszkańcom, którzy obdarzyli go zaufaniem i uważają, że będzie dbał o ich interesy.

 Dzisiaj ze mną rozmawiał i powiedział, że jest bardzo zadowolony, bo przynajmniej udało mu się zablokować wszelkie podwyżki na najbliższe 3 lata. Mówi jednak, że jeśli to się jakoś nie unormuje, to po prostu będzie zmuszony wybudować oczyszczalnię. 

Pytałem pana burmistrza jak wygląda sprawa, to odpowiedział: "rozmawiamy cały czas".  Z tego co mówi wójt wynika, że takie rozmowy nie są prowadzone.

 Wójt gminy nie jest zdeterminowany do tego, żeby koniecznie budować oczyszczalnię, ale obawia się, że w końcu nie będzie innego wyjścia.

Podkreślić należy , że dla Złotoryi nie jest to dobre rozwiązanie z dwóch powodów : bliskości oczyszczalni i podwyżek dla mieszkańców miasta, którym trzeba będzie podnieść ceny, kiedy odejdzie tak znaczny kontrahent jak Gmina Wiejska.

Diabeł pewnie jak zawsze tkwi w szczegółach, nie ulega jednak wątpliwości, że potrzebne są rozmowy i wypracowanie konkretnej strategii na najbliższe lata.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.