Zakazy nie są skuteczne!

Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Robert Pawłowski Fot. Archiwum własne
Barbara Zwierzyńska - Doskocz, Robert Pawłowski

Na Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Spraw Społecznych Burmistrz argumentował w sprawie ograniczenia godzin zakupu alkoholu:

Kto z państwa między 22 a 6 kupował kiedyś alkohol? Miał taką  nieodpartą potrzebę ,aby w tym czasie kupić alkohol? Umówmy się, że większość ludzi kiedy kupuje alkohol, to robi to w sposób planowy, a jeżeli tego nie robi i kupuje właśnie w tych godzinach to dlaczego to robi? 

Nie musimy tego przyjmować. Jest to trochę prowokacja z naszej strony. Nie wywieram żadnej na państwa presji. Zastanówmy się czy coś jest na rzeczy?

Radna Barbara Zwierzyńska - Doskocz miała inne zdanie:

Ja nie boję się epitetów. Czasami trzeba podejmować trudne decyzje, nie patrząc na odbiór społeczny. Wczoraj usilnie próbowałam wyszukać w Internecie gminy, w których takie rozwiązanie przyniosłoby jakieś efekty i nie jest to tylko Lwówek, który się z tego wycofał, ale wiele dużych miast. Nie znalazłam takiego, w którym ograniczenie godzin sprzedaży alkoholu przyniosłoby zamierzony skutek czyli spadek. Pan Burmistrz powiedział, że główna sprzedaż alkoholu odbywa się w marketach. Jeżeli jest w marketach, a my po 22 odbierzemy Asowi , Delikatesom, Stacji Benzynowej możliwość sprzedaży tego alkoholu, to tak naprawdę uderzymy w 5 czy 6 podmiotów gospodarczych, które i tak fajnie, że przy  tych marketach jeszcze żyją. Taksówkarze będą mieli  co robić, bo pewnie skrzynka z wódką będzie na wyposażeniu każdej taksówki. Ja się wahałam. Problem jest, ja go absolutnie nie  neguję. Powinniśmy robić jak najwięcej w kierunku profilaktyki i zmiany zachowań ludzi. Nikt nigdy  trwałej zmiany nie wymusił zakazem. 

Zmiana nawyku  picia lub nie , wynika ze zmiany postawy , a nie z  niedostępności. To będą mistrzostwa świata jak  wydymać system i ten alkohol sobie zorganizować. Źle się też poczułam jak było mówione, o tym czy to  wypada czy nie wypada kupować alkohol po 22. Nie wierzę w to, żebyśmy czyjekolwiek, zwłaszcza osób  uzależnionych zachowania zmienili, wprowadzając  zakaz. To nie jest sposób na profilaktykę.

Na sesji 12 radnych było przeciwko wprowadzeniu zakazu, 2 za (Józef Banaszek, Barbara Listwan) i jeden się wstrzymał (Antonowicz Leszek). 
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.