Kolejny dziwny pomysł............

samochód
samochód

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami przepisów w szkoleniu i egzaminowaniu kierowców w Polsce. 

Szef resortu Andrzej Adamczyk powołał zespół ekspertów, który wymyślił, że każdy kierowca, co roku będzie musiał zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy - podaje serwis branżowy brd24.pl. Resort odcina się jednak od propozycji swojego eksperta.

A oto jak fachowcy uzasadniają swój pomysł:

"Przepisy zbyt często się zmieniają, a kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany tych przepisów. Od tego może zależeć ich życie" 

Inne propozycje to:

  • przyszli kierowcy będą mogli też wyjechać na ulicę bez prawa jazdy pod okiem doświadczonego kierowcy, aby móc nauczyć się obserwacji ruchu drogowego
  •  instruktor, u którego dany kandydat się szkolił, będzie obowiązkowo uczestniczył w egzaminie na prawo jazdy
  • będzie możliwość przygotowywania się do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy poprzez e-learning.

Ministerstwo dementuje te informacje i mówi "MIB nie pracuje nad propozycją egzaminu teoretycznego zdawanego co roku. Postulaty zgłaszane podczas prac zespołu doradczego przy ministrze infrastruktury będą najpierw dyskutowane w ramach tego zespołu. Dopiero wypracowane przez cały zespół opinie mogą stać się podstawą do podjęcia ewentualnych prac legislacyjnych".

To znaczy tak, czy nie?


Źródło: brd24.pl


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.