Radni w Zagrodnie będą dalej kontrolować

Rada Gminy Zagrodno Fot. Archiwum własne
Rada Gminy Zagrodno

Na dzisiejszej sesji radni Gminy Zagrodno podjęli kolejną uchwałę w sprawie upoważnienia  Komisji Rewizyjnej Rady do kontroli.

Poprzednia uchwała upoważniająca Komisję Rewizyjną do przeprowadzenia kontroli w Urzędzie Gminy nie została wykonana, ponieważ komisja nie otrzymała dokumentów- chociaż zbierała się trzy razy. W poprzedniej uchwale nie określono konkretnego zakresu kontroli. 

Tym razem radni ściśle określili, co chcą skontrolować. Kontrola ma objąć prawidłowość prowadzenia gospodarki finansowej, a w szczególności:

  • realizowaną inwestycję związaną z budową sieci wodociągowej, tzw. Konradówki,
  • procedury związane z zakupem laptopów na potrzeby Zespołu Szkolno - Przedszkolnego,
  • przyczyny i powody utraty dofinansowania dla mieszkańców gminy wymiany starych pieców na nowoczesne ogrzewanie domów.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przesłało do Rady Gminy Zagrodno zgłoszenie, które wpłynęło do CBA w formie elektronicznej, dotyczące działalności Wójt Gminy Zagrodno, celem jego rozpatrzenia z wnioskiem o poinformowanie o sposobie załatwienia sprawy.

Zaistniały wątpliwości co do prawidłowości postępowania Wójta Gminy Zagrodno w zakresie realizacji inwestycji związanej z budową sieci wodociągowej, tzw. Konradówki. Wątpliwości budzą również procedury związane z zakupem laptopów na potrzeby Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.  Rada Gminy uznaje za pilne wyjaśnienie przyczyn i powodów utraty dofinansowania zewnętrznego dla mieszkańców gminy (około 2 milionów złotych) w zakresie wymiany starych pieców na nowoczesne ogrzewanie domów.  
tekst

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.