Radni nie mają siły przebicia

Mundyk Irena Fot. Archiwum własne
Mundyk Irena

Radni na komisjach grudniowych podsumowali swoją pracę w 2017 roku. Z wideorelacji wynika, że radni nie do końca pozytywnie oceniają skuteczność współpracy z władzą wykonawczą.

Odpowiedzi na interpelacje są wymijające

Radni składali w 2017 roku wiele interpelacji.Odpowiedzi na nie, są według nich, wymijające i lakoniczne. Radny Banaszek Józef uważa, że jest zupełnie inaczej niż w poprzedniej kadencji, gdzie na konkretne pytania padały  konkretne odpowiedzi. Mam takie wrażenie, że my te wnioski składamy, nikt tego nie notuje i odpowiada na co drugi. Zadajesz po miesiącu to samo pytanie i po miesiącu nie dostajesz też odpowiedzi - mówił radny Dobosz Dariusz

Radni nie mają siły przebicia

Nie mamy siły przebicia - mówił radny Dobosz Dariusz- Zbiera się grupa radnych, próbuje złożyć jakąś interpelację pod względem finansowym. Przychodzi pani skarbnik z burmistrzem. Z rozdziału 14, dział  17, nie można przerzucić do działu 15. Nie możemy tego przerzucić, to nie jest tak jak się wam wydaje i koniec dyskusji.
Radna Mundyk Irena podsumowała, że odpowiedzi na wnioski radnych są typu "nie pomoże nie zaszkodzi", a realizacja "odbędzie się w latach następnych".

Poniżej przedstawiamy fragmenty dyskusji radnych na grudniowej Komisji Budżetu i Finansów. Zainteresowanych odsyłamy do pełnej relacji z posiedzenia komisji.


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.