O samorządowych gazetach słów kilka...

Kunecki o Zagrodowych Wieściach
Kunecki o Zagrodowych Wieściach

Na XXII - sławnej zresztą- sesji Rady Gminy Złotoryja radny Kunecki powiedział właśnie słów kilka o dystrybucji i zawartości gazetki wydawanej przez Urząd Gminy Zagrodno pod dumnie brzmiącym tytułem "Zagrodowe Wieści".

Sesja na pewno przejdzie do historii i to nie tylko w Zagrodnie, ale także w całym powiecie. Sam fakt , że nagranie ma już 1,7 tys. wyświetleń, świadczy o dużym zainteresowaniu. Kiedy kurz bitewny opadnie, napiszemy o jej przebiegu, ponieważ byłyśmy na sesji i udzieliło nam się to, czego, być może, nie widać na nagraniu: ogromne emocje i determinacja , nie tylko jak pisze na e-legnickie pani wójt- grupki radnych, ale wielu mieszkańców Zagrodna. Byli tam sołtysi , było kilka petycji w obronie pani doktor, była petycja w obronie pani dyrektor, brakowało tylko głównej zainteresowanej- podobno przebywała na urlopie. Zresztą cały urząd pracował tylko do 14.30 i nikt nie mógł odpowiedzieć na pytania i interpelacje radnych.

Wydawane przez samorząd gazety, gazetki, strony nie od dziś bulwersują obrońców demokracji. Nigdy nie są bezstronne, a często stronnicze. Zwykły obywatel myśli tak: gazetę wydaje się z moich podatków, a ja kompletnie nie mam wpływu na jej kształt.Bywa, że burmistrz, wójt, prezydent, wykupuje miejsce na portalu i w sposób iście demokratyczny nakazuje zablokowanie komentarzy. Może uważa, że jak czegoś nie widać, to tego nie ma?

Na sławetnej sesji radny Bartosz Kunecki powiedział między innymi:

Gazetka w Uniejowicach została rozdana dość niechlujnie. Mieszkańcy wstali rano, wyszli na swoje podwórka, a gazetki  leżały na samym środku. Po całonocnej ulewie rozmoczone i rozrzucone. Pozostałe wisiały pozawieszane w reklamówkach foliowych na skrzynkach pocztowych , wiatr to rozniósł po wszystkich polach i drogach. Proszę państwa już jedną walkę o ochronę środowiska przegraliśmy  (śmiech zgromadzonych). Dlatego bardzo proszę osoby , które roznoszą te gazetki, żeby zostało to zrobione rzetelnie.

I jeszcze jedna sprawa: Moim zdaniem powinniśmy się w tej gazetce chwalić tym, co się dzieje, opisywać nasz region, wszystko co gmina jest w stanie zrobić i co zrobiła, a nie szykanować i na pierwszych stronach wyrzucać wszystkie brudy, jakie tylko są możliwe i obrażać radnych. Dla mnie jest to totalnie niezrozumiałe i powiem tylko jedno: zanim zaczniemy szukać błędów u innych, zobaczmy swoje.Osoba, która rzuca błotem, nie może mieć czystych rąk.

Pani wójt w artykule na portalu e-legnickie powiedziała: " Ale cóż, jacy rewolucjoniści, taka i rewolucja". Cóż - w odniesieniu do gminnej gazetki analogia nasuwa się sama.......

tekst


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.