Elektroniczne głosowanie po raz pierwszy!

Antonowicz Leszek Fot. Archiwum własne
Antonowicz Leszek

W czwartek- 29 listopada 2018 r.- odbyła się  II Sesja Rady Miejskiej. Kiedy nowy przewodniczący zaprezentował porządek obrad , głos zabrał Leszek Antonowicz i zgłosił wniosek o wprowadzenie punktu dotyczącego wyboru przewodniczących komisji. Przez chwilę trwała dyskusja.

Interesujący okazał się jednak zarówno upór radnego Antonowicza , jak i upór przewodniczącego, który starał się przesunąć ów punkt na następne posiedzenie. W końcu, jak to w demokracji bywa, większość(8) radnych zdecydowała, że przewodniczący zostaną wybrani na tym posiedzeniu.

Na nic się zdały świeżo upieczone udogodnienia czyli  elektroniczne głosowanie, bo system się zawiesił i głosować i tak trzeba było ręcznie.

Następne głosowanie w sprawie wynagrodzenia burmistrza odbyło się już elektronicznie, tym razem jednogłośnie, choć nie bez drobnych komplikacji w trakcie oddawania głosów.  Za każdym razem przewodniczący  i tak prosił radnych o podniesienie ręki.

 Przewodniczącymi  poszczególnych komisji zostali:

Józef Banaszek - przewodniczy komisji budżetowej,  Paweł Maciejewski – gospodarczej, Marcin Gagatek – oświatowej, Paweł Okręglicki – bezpieczeństwa, Barbara Listwan – skarg i petycji, a Leszek Antonowicz – rewizyjnej.

Nowo wybranym przewodniczącym serdecznie gratulujemy, życząc owocnej pracy dla dobra naszego miasta!

 

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.