Trident- czyli atak

Droga do Złotoryi Fot. Archiwum własne
Droga do Złotoryi

Na wszelki wypadek zaktualizujcie swoje iPhony i iPady. Niedawno odkryto ślady aktywnie wykorzystywanego w internecie ataku, który wykorzystując nieznane dotąd dziury w urządzeniach Apple obchodzi zabezpieczenia systemu operacyjnego iOS do wersji 9.3.4 włącznie i instaluje na urządzeniu oprogramowanie szpiegujące.

Badacze wpadli na ślad oprogramowania o nazwie Pegasus. W oprogramowaniu tym zastosowano atak, który na iOS do wersji 9.3.4 włącznie jest w stanie ominąć wszystkie zabezpieczenia Apple i zainstalować na telefonie złośliwe oprogramowanie, które będzie mogło  wykorzystywać : treści wiadomości i e-maili, adresy oglądanych stron internetowych, zdjęcia, dane aplikacji takich jak Facebook, FaceTime, Skype, GMail, Kalendarz, WhatsApp, WeChat.

Co gorsze, atak z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus  podrzucony na urządzenia Apple  jest w stanie przetrwać nawet aktualizację systemu operacyjnego!

Aby zostać zainfekowanym, wystarczy wejść na odpowiednio spreparowaną stronę internetową, która w tle  wykona tzw. jailbreak i w niezauważalny sposób osadzi na sprzęcie złośliwe oprogramowanie służące do inwigilacji.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.