Możesz zamówić wizytę w Urzędzie skarbowym

Urząd Skarbowy w Złotoryi Fot. Archiwum własne
Urząd Skarbowy w Złotoryi

15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotuje i udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników.

Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to czynność, którą załatwiają elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Około 85 proc. zeznań jest składanych przez internet, bez wizyty podatnika w urzędzie.

15 lutego KAS udostępnia w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT większości podatników do akceptacji. Ponadto, podatnicy nadal mogą samodzielnie wypełnić swoje zeznanie przy użyciu systemu e-Deklaracje. Pozostaje jednak grupa podatników, która wybiera osobistą wizytę w urzędzie skarbowym np. po to by uzyskać więcej informacji nt. ulg z których chce skorzystać.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Dzięki nim w urzędach chcemy zapewnić naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podnieść bezpieczeństwo wszystkich: podatników i urzędników. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie. Bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Jeżeli chcesz uzyskać informację na temat ulg z których planujesz skorzystać - umów wizytę na naszej stronie internetowej  lub na stronie podatki.gov.pl 

  1. wybierz właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić,
  2.  wybierz datę i godzinę wizyty,
  3. podaj swoje dane,
  4. potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail,
  5. w umówionym terminie przyjdź do urzędu. Konkretne stanowisko/pokój jest wskazane w potwierdzeniu wizyty.

Informacja prasowa KAS
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.