Tenisowy koniec wakacji na kortach ZTT Złotoryja

ZTT Złotoryja
ZTT Złotoryja

Ogólnopolski Turniej Kadetów o Puchar Firmy Slazinger reprezentowanej przez sklep jubilerski Orient w Złotoryi,  przyciągnął 31 zawodników i zawodniczki z Gdańska, Sopotu, Krakowa, Szczecina, Radomia, Łomży oraz całego Dolnego Śląska. 

Tenisiści gospodarzy wywalczyli 4 medale - Podopieczna trenera Mariusza Czernatowicza , Ewa Czapulak w drodze po brąz w grze pojedynczej pokonała Anielę Ostraszewską GOD-POL 4/6 6/4 6/4, Martę Halbertsztadt KKT Wrocław 7/6 3/6 7/6. Turniej wygrała Natalia Szczepańska z Bielska Białej 6/2 6/1 z koleżanką klubową Simoną Niemc.

Ewa w parze z Martą Szymańską z Promaster Szczecin zdobyła złoto w finale debla wygrywając z parą Simona Niemc (Bielsko Biała) i Darią Nowak (Polkowice) 1/6 6/0 10/8.   

Kolejne dwa medale dla ZTT zdobył Bartłomiej Roś. O ćwierćfinał wygrał z Bernardem Piotrowskim (Jelenia Góra) 6/0 6/0, o półfinał Macieja Durkalca (KKT Wrocław) 6/3 6/0 o finał uległ zwycięscy całego turnieju Dorianowi Juszczakowi (Promaster Szczecin) 2/6 1/6 , który w finale wygrał z Patrykiem Pałuszko (Grodzisk Mazowiecki) 6/1 6/4. Złoto w deblu - Batrek w parze z P.Pałuszko zdobył pokonując w półfinale parę z Wrocławia M.Durkalec i P.Majtyka 7/5 6/7 10/5 a w finale parę Filip Bojko(Zielona Góra) i Antoni Pankowski(Szczawno Zdrój) 6/2 6/4.

Na uwagę zasługuje wysoki poziom umiejętności techniczno - taktycznych niespełna 16-letnich tenisistów, wiele trzysetowych meczów świadczy o wyrównanej walce i nieustępliwości . Szczególnie efektowne były serwisy B.Rosia ZTT w ocenie trenera eksperta Jacka Kuczyńskiego, przekraczające prędkość 200 km/h.  Przyjezdni goście, rodzice, trenerzy podkreślali urok złotoryjskich kortów, profesjonalną organizację oraz niespotykane na innych turniejach tej rangi atrakcyjne nagrody.

Zwycięscy turnieju otrzymali zegarki firmy Slazinger  od sklepu jubilerskiego Orient , puchary ufundowane przez Burmistrza miasta Złotoryja, nagrody rzeczowe firmy Babolat i dyplomy wręczane przez prezesa ZTT Marcina Gagatka, dyrektora turnieju Tomasza Wojtczaka i sędziego PZT Janusza Sewastianowa.

ZTT, Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.