Taniec pomaga

Street Dance Academy
Street Dance Academy

Taniec jest treningiem umiejętności nie tylko ciała, ale i ducha.

Fundacja Trood, podobnie jak Stowarzyszenie Nasze Rio  starając się o dotację w programie Równać Szanse przeprowadzała diagnozę potrzeb i problemów złotoryjskiej młodzieży. Najważniejsze wyniki diagnozy można przedstawić w kilku punktach:

  • Młodzi ludzie w Złotoryi potrzebują przestrzeni, w których będą mogli pogłębiać i rozwijać swoje pasje. 
  • Brakuje im miejsc typowo rozrywkowych. Jak wszyscy młodzi ludzie mają potrzeby wzmożonej aktywności ruchowej, chcą zaspokajać ją nie tylko poprzez uprawianie sportów, ale i zabawę. 
  • Młodzi złotoryjanie mają marzenia, lecz nie zawsze  wierzą w ich spełnienie. Brakuje im motywacji, kogoś, kto wskaże drogę rozwoju, pokaże możliwości rozwiązywania różnych  problemów.  

Czy taniec pomaga? 

Taniec jest treningiem umiejętności nie tylko ciała, ale i ducha - podkreśla Aleksandra Roś - Źródłem satysfakcji w treningu są nie tylko konkretne sukcesy, ale też sam trud wkładany w kształtowanie swojego ciała, ducha, umysłu, wyobraźni.

Taniec kształtuje pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy odporność na trud i zmęczenie. Dziecko nabywa umiejętności współpracy w grupie, akceptacji innych dzieci i przede wszystkim samego siebie poprzez pokonywanie własnych, nowo odkrytych barier.

Taniec usprawnia także pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę oraz inteligencję twórczą i ruchową. Ćwiczenia taneczne rozwijają refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny.


Fundacja Trood stwarza taneczną przestrzeń dla młodych złotoryjan realizując projekt Kopalnia Złotych Talentów i prowadząc od wielu lat Street Dance Academy.

Po przerwie wakacyjnej Street Dance Academy czeka na nowych uczestników. Dziecko można zapisać online na stronie Fundacji lub telefoniczne 728548843. Do wyboru jest kilka tanecznych grup. Klikając w odnośniki zobaczycie, kto już trenuje w wybranej grupie.

  • Grupa ZATROODNIENI to tancerze i tancerki w wieku powyżej 15 lat trenujący dwa razy w tygodniu.
  • Grupa BEAT BUSTERS to tancerze i tancerki w wieku 12-15 lat trenujący dwa razy w tygodniu.
  • Grupa FIRE STEPS to tancerze i tancerki w wieku 11-15 lat trenujący raz w tygodniu.
  • Grupa MINI DROPY to tancerze i tancerki w wieku 9-11 lat trenujący dwa razy w tygodniu.
  • Grupa BIG SKŁAD to tancerze i tancerki w wieku 7-10 lat trenujący raz w tygodniu.
  • Grupa MIKRO PAKA to tancerze i tancerki w wieku trenujący dwa razy w tygodniu 
  • Grupa BĄBEL SKŁAD to tancerze i tancerki w wieku 4-7 lata trenujący dwa razy w tygodniu.
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.