Co ciekawego w Fundacji TROOD?

Fundacja Rozwoju Człowieka TROOD
Fundacja Rozwoju Człowieka TROOD

Priorytetem Fundacji Rozwoju Człowieka TROOD, działającej od 2012 roku, jest wspieranie rozwoju człowieka w każdym wymiarze – zarówno fizycznym, jak i intelektualnym. Działania obejmują przede wszystkim takie dziedziny, jak:  sport, zdrowie, edukacja, czy sztuka.

Misja fundacji realizowana jest głownie poprzez organizację regularnych zajęć ruchowych, wyjazdów edukacyjno – sportowych, konkursów i pokazów dla dzieci i młodzieży, które z roku na rok pochwalić się mogą coraz większymi sukcesami. Fundacja TROOD dała się w naszym mieście poznać również z innej strony: jako organizator jednego z największych w Polsce festiwali tańca „Złotoryja Dance Arts Festival”.

Roztańczona młodzież, radosne dzieci, ogromne ilości endorfin i świetna zabawa- to tylko niektóre z określeń idealnie wpisujących się w codzienny charakter Fundacji TROOD. Dziś bardziej niż kiedykolwiek pragniemy pokazać, że taniec to nie tylko trening ruchowy, ale przede wszystkim sposób na wyrażanie siebie oraz środek do realizacji większych celów.

RÓWNAĆ SZANSE - KOPALNIA ZŁOTYCH TALENTÓW

Fundacja TROOD została wyróżniona w gronie 24 innych organizacji w Polsce w ramach programu "Równać Szanse", skierowanego do młodzieży w wieku 13-19 lat ze wsi i małych miast. Spośród 65 organizacji w drugim etapie, wybrano 25 projektów realizowanych w trakcie trwania 15 miesięcy. W Złotoryi mamy aż dwóch wybranych laureatów - Fundację TROOD i Stowarzyszenie Nasze RIO.

"Kopalnia Złotych Talentów nawiązuje do historii i tradycji lokalnych związanych ze Złotoryją, która jest jednym z najstarszych miast w Polsce i jednocześnie stolicą polskiego złota. Chcemy, aby dla młodzieży z naszego regionu tym złotem, które będą odkrywać, stał się ich własny rozwój. Coś, na co sami mają największy wpływ. Te talenty, te diamenty są w nich. Nikt tego nie może im zabrać i tylko od nich zależy co z tym zrobią" - mówi Ewa Olszak-Dyk, koordynator projektu.

Wśród głównych założeń działań projektu znajdują się regularne zajęcia artystyczne przygotowujące do finałowego spektaklu, wyjazdy edukacyjne do teatru oraz szkół tańca we Wrocławiu, a także spotkania i wideokonferencje z ekspertami w dziedzinach twórczości artystycznej (takich jak taniec, akrobatyka, czy aktorstwo). Co więcej – w planach mamy również urządzenie odpowiedniego miejsca spotkań dla młodzieży w Złotoryi.  

W trakcie udziału w „Kopalni Złotych Talentów” młodzież będzie mogła pracować nad budowaniem pewności siebie oraz samoświadomości. Dzięki projektowi dzieci nie będą bały się spełniać swoich marzeń i zrozumieją, że systematyczna praca przynosi efekty. Młodzi ludzie z naszego miasta uzyskają nowe kompetencje nie tylko sportowe, ale też organizacyjne – poprzez aktywny udział w tworzeniu spektaklu oraz przygotowanie gali finałowej. Zdobędą też potrzebną wiedzę, jak radzić sobie ze stresem związanym z wystąpieniami publicznymi.

Ponadto, młodzież wykończy i urządzi swoje miejsce spotkań, które obecnie jest w trakcie budowy. Podczas regularnych spotkań prowadzone będą ćwiczenia z technik baletowych, elementów tańca współczesnego , przygotowywanie zarówno układów tanecznych, jak i opracowanie gry aktorskiej oraz sposobów zachowania się na scenie (pantomima).

"Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć tanecznych oraz znajomość potrzeb i problemów młodych ludzi pozwoliła na stworzenie projektu dla młodzieży, która będzie mogła zabrać głos, wyrazić swoją opinię i stworzyć przestrzeń dla siebie i rówieśników w mieście. Taniec jest środkiem do celu, treningiem umiejętności nie tylko ciała, ale i ducha" - podkreśla Aleksandra Roś, lokalna aktywistka, zarządzająca Fundacją.

Kopalnia Złotych Talentów, którą Fundacja TROOD stworzy z młodzieżą, to coś nowego. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu, skontaktuj się z nami (info@trood.pl lub tel. 728 548 843). Do zobaczenia!
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.