Fundacja ANIMUS pomoże kobietom w kryzysie

Projekty Fundacji Animus
Projekty Fundacji Animus

Fundacja ANIMUS zaprasza kobiety do naszego nowego projektu

Chcemy zaproponować kobietom w różnym wieku bezpłatne formy wsparcia i pomocy adekwatne do: sytuacji życiowej, doznawanych rodzajów przemocy (w tym seksualnej), sytuacji rodzinnej, problemów emocjonalnych, problemów prawnych, stanu zdrowia.

Oto nasze propozycje działań na rzecz kobiet, które chcemy realizować co najmniej do końca miesiąca marca 2021 roku: 

  • - grupa wsparcia dla kobiet dorosłych doświadczających przemocy,
  • - grupa wsparcia dla bardzo młodych kobiet (nastolatek),
  • - Centrum  Interwencyjno-Konsultacyjne.

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy

To grupa kobiet, które dzięki tym spotkaniom otrzymają wsparcie, pomoc i świadomość tego, że nie są same z problemami, zostaną ukierunkowane jak temu przeciwdziałać i jak pracować nad sobą, aby nie powielać dotychczasowych stereotypów w działaniu, funkcjonowaniu                  w relacjach partnerskich i społecznych.

 Grupa wsparcia dla bardzo młodych kobiet (nastolatek)

 To grupa, gdzie nastolatki mogą korzystać z wieloaspektowego wsparcia przez pomoc w zrozumieniu i przezwyciężaniu trudności związanych z emocjonalnymi, biologicznymi  i społecznymi aspektami kobiecości, kształtowanie umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych, wzmacnianie postaw prospołecznych, pomoc w odkryciu własnego potencjału oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości i dostarczenie pozytywnych wzorców zachowań.

 Centrum  Interwencyjno-Konsultacyjne

 Pełni rolę tzw. pogotowia ratunkowego, gdzie w sposób doraźny, ale natychmiastowy udzielana jest pomoc i wsparcie kobietom w różnym wieku. Do punktu mogą się zgłosić kobiety dotknięte różnego rodzaju kryzysem, związanym z problemami pojawiającymi się na poszczególnych etapach życia. Dyżurujący tam specjaliści udzielą natychmiastowego wsparcia i w razie potrzeby przekierują osoby potrzebujące pomocy do innej instytucji.

Wymienione formy wsparcia prowadzone są obecnie stacjonarnie w gabinecie terapeutycznym, telefonicznie  lub on-line przez  wspomnianych specjalistów.

Dyżury w weekendy (sobota, niedziela) zawsze pełni interwent  kryzysowy czyli osoba,  która  jest przygotowana do udzielania pomocy osobom doświadczającym problemów psychicznych związanych m.in. z kryzysem rozwojowym (kryzysy małżeńskie, rodzinne, kryzysy adolescencyjne i inne) lub  z kryzysem sytuacyjnym (doświadczenia traumatyczne, utrata i żałoba, próby samobójcze, kryzysy związane z chorobą psychiczną, somatyczną, i inne).

Pomoc interwenta kryzysowego będzie  nieoceniona w przypadku następujących sytuacji:     

  •  postępowanie z osobą przeżywającą kryzys z powodu obecnej sytuacji kobiet (szykanowanie, piętnowanie itp.)
  • interwencja kryzysowa w sytuacji napaści i przemocy seksualnej.                                            
  • interwencja kryzysowa w sytuacji straty osobistej, śmierci, żałoby np. utraty dziecka, poronienia. itp.,
  • interwencja kryzysowa wobec ofiar przemocy,
  • interwencja kryzysowa u ofiar mobbingu i agresji.

Interwent kryzysowy to osoba, która poniekąd ,,zastępuje” w dni wolne specjalistów.  Jest to o tyle istotne, że jak już było wspomniane, jest to osoba profesjonalnie przygotowana do pracy z klientami w różnych sytuacjach życiowych.

Szczegóły dyżurów na profilu Facebook-owym Fundacji ANIMUS 

Udział w projekcie jest bezpłatny i niezobowiązujący, poza tym w trosce o komfort kobiet - uczestniczek projektu zapewniamy pełną anonimowość . Zapraszam do skorzystania z naszej pomocy. U nas jesteś anonimowa. Nie wahaj się. Zadzwoń do naszego specjalisty – zachęca Łucja Marchaj-Miller Prezes Zarządu Fundacji ANIMUS.

Projekt Fundacji Animus ruszył z początkiem stycznia i potrwa co najmniej do końca marca tego roku. Udział w nim jest bezpłatny, a uczestniczki mają zagwarantowaną pełną anonimowość. Całe przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Funduszu Praw Kobiet Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.

animus

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.