Pomoc dla frankowiczów

pieniądze Fot. pixabay.com
pieniądze

Grupa robocza przy Komitecie Stabilności Finansowej ma nowe pomysły na rozwiązanie problemu kredytobiorców zadłużonych we frankach. Banki będą musiały wypracować atrakcyjny sposób pomocy klientom lub dostaną kary finansowe. Rozważana jest także koncepcja wprowadzenia bezzwrotnych pożyczek z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców – podał „Dziennik Gazeta Prawna".

Głównym założeniem jest zmuszenie banków do samodzielnego wypracowania sposobu pomocy klientom zadłużonym w obcej walucie.

W ramach pomocy proponowane jest  otworzenie specjalnego subfunduszu w ramach działającego już Funduszu Wspierania Kredytobiorców, na który zrzucałyby się banki, posiadające w swoim portfelu walutowe kredyty hipoteczne. Wysokość składki byłaby proporcjonalna do udziału kredytów walutowych w stosunku do pozostałych form kredytowych.

Innym pomysłem jest fundamentalna zmiana działania Funduszu Wparcia Kredytobiorców. Obecnie jego pomoc ogranicza się do udzielania klientom banków pożyczek, które muszą po pewnym czasie zwrócić. Według nowej koncepcji byłyby to pożyczki bezzwrotne. Fundusz regulowałby w ten sposób spłatę raty, która przekraczałaby możliwości kredytobiorcy.


Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna"

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.