23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

choroba, leki
choroba, leki

Depresja staje się jednym z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych wśród nastolatków. Szacuje się, że nawet u 20% młodych osób, przed ukończeniem 18 lat występują zaburzenia depresyjne, a już co trzeci nastolatek może mieć objawy tej choroby.

Ponieważ objawy depresji wśród nastolatków często bywają niecharakterystyczne i różnią się od tych występujących u dorosłych, są mylone z buntem młodzieńczym, będącym naturalnym etapem procesu dojrzewania. W efekcie istnieje ryzyko, że zostaną zlekceważone przez dorosłych, którzy nie wiedzą, że te zmiany w zachowaniu dziecka powinny wzbudzić ich niepokój, szczególnie jeśli utrzymują się przez dłuższy czas.

W ramach tegorocznej 12. edycji kampanii Forum Przeciw Depresji organizatorzy zaplanowali szereg aktywności umożliwiających bezpłatne konsultacje i możliwość anonimowej rozmowy ze specjalistami. Niestety, bezpłatne konsultacje ze specjalista są dostępne tylko w Warszawie, ale młodzi ludzie oraz ich rodzice i bliscy z innych miejscowości mogą skorzystać  ANTYDEPRESYJNEGO TELEFONU FORUM PRZECIW DEPRESJI  22 594 91 00, który  czynny przez cały rok w każdą środę i czwartek w godz. 17:00-19:00.

Być może rozmowa z kimś obcym i kompetentnym pomoże w walce z chorobą i wpłynie na podjęcie racjonalnych decyzji..........  .


Źródło: http://forumprzeciwdepresji.pl/


To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.