Wizyta przyjaciół z Pulsnitz

Pulsnitz Fot. Archiwum własne
Pulsnitz

9 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkoły w Pulsnitz w ramach projektu  „ Vielfalt beim gemeinsamen Handeln”.

 Powitaliśmy naszych przyjaciół przedstawieniem w języku niemieckim przygotowanym przez panie : W. Michalczyk, B. Bachór i B. Krzywicką.

Odbyły się rozgrywki  sportowe , które prowadzili: pani Alicja Szapował i pan Leszek Antonowicz. Niemieckim kolegom bardzo spodobał się taniec naszych czirliderek i bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy.

Następnie pod czujnym  okiem pań: M. Hanebach i B. Bachór uczniowie wzięli udział w  kreatywnych warsztatach tworzenia zajączka z drewna, którego uczniowie obu szkół mieli za zadanie pomalować farbami plakatowymi oraz ozdobić dekoracyjnymi elementami. Na koniec obie nauczycielki przygotowały drobne upominki, na które złożyły się własnoręcznie wykonane zajączki, a także kartki świąteczne z życzeniami oraz pisanki - przygotowane przez uczniów naszej szkoły dla Gości z Pulsnitz.

Wszystkie działania planowała i koordynowała pani Beata Krzywicka.

Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze i dostarczyła zarówno gościom , jak i gospodarzom bardzo wielu wrażeń. Uczniowie pracowali w mieszanych grupach, które brały udział w kolejnych zadaniach.

Bardzo atrakcyjnym zadaniem okazała się nauka płukania złota prowadzona przez członków Polskiego Bractwa Kopaczy Złota. Goście z Pulsnitz z wielkim zainteresowaniem wysłuchali instrukcji, a potem z wypiekami na twarzy szukali małych kawałków złota.

Podsumowaniem wizyty była wycieczka po mieście pod hasłem „Szlakiem najciekawszych złotoryjskich zabytków pod przewodnictwem nauczycielki języka niemieckiego - pani W. Michalczyk.
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.