Uczniowie w sądzie

Uczniowie w sądzie
Uczniowie w sądzie

21 lutego w mroźne przedpołudnie uczniowie klasy 3a udali się do Sądu Rejonowego w Złotoryi. Wizyta rozpoczęła się od przejścia przez bramkę kontrolną.

Bezpośredni kontakt z rzeczywistością  to jeden z najlepszych sposobów poznawania,  dlatego dzieci tak chętnie uczestniczą w wycieczkach dydaktycznych.  Poznając nowe, rozwijają swoją spostrzegawczość, zaspokajają ciekawość.  21 lutego w mroźne przedpołudnie uczniowie klasy 3a udali się do Sądu Rejonowego w Złotoryi. Wizyta rozpoczęła się od przejścia przez bramkę kontrolną. Następnie bardzo cichutko, by nie przeszkadzać w toczących się sprawach dzieci przeszły do sali rozpraw. 

Sędzia pan Tomasz Popiel w bardzo przystępny i jasny sposób opowiadał o swojej pracy, udzielając również wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania przez wyraźnie zainteresowanych miejscem uczniów. Trzecioklasiści bacznie obserwowali i dopytywali, gdzie zasiadają oskarżeni, prokurator, obrońca oraz sędziowie i ławnicy. Dokładnie mogli obejrzeć urzędowy strój sędziego – togę z fioletowym żabotem i łańcuch z wizerunkiem orła. Atrakcją stała się możliwość przymierzenia atrybutów sędziego i zajęcie miejsca w fotelu. 

Dzieci miały okazję do zobaczenia tzw. ,,Niebieskiego pokoju”, czyli przyjaznego pokoju przesłuchań -pomieszczenia, w którym przesłuchuje się w bezpiecznych warunkach  dzieci w obecności psychologa i sędziego. Rodzice i inni uczestnicy znajdują się wówczas w pokoju z  tzw. ,,lustrem weneckim”.  Wielkie ożywienie wywołało miejsce zatrzymań, które również znajduje się w budynku sądu. Wycieczka  była bardzo ciekawa i dostarczyła dzieciom wielu nowych wrażeń a przede wszystkim  interesujących wiadomości. 

Serdeczne podziękowania należą się  mamie Zuzi – pani Paulinie Kromej, która umożliwiła  udział w tej niezwykłej lekcji.

źródło: SP1 Złotoryja
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.