6 Złote Dyktando

Złote dyktando 2016 Fot. Archiwum własne
Złote dyktando 2016

Po raz szósty złotoryjanie (i nie tylko) wzięli udział w Złotym Dyktandzie. Tematem tegorocznych tekstów były kulinaria.

Jak co roku uczestnicy pisali dyktando w Szkole Podstawowej nr 1. Pani Bożena Kraska, dyrektorka szkoły, jest zadowolona, że może przyczynić się do popularyzacji poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Złotoryi.
 
Autorką dyktand, w tym roku, była pani Halina Bamburowicz, emerytowana polonistka, wieloletnia nauczycielka i wicedyrektorka w Szkole Podstawowej nr 1.

Teksty nie nie powinny być zbyt łatwe, ani zbyt trudne. Nasze dyktando to przede wszystkim dobra zabawa, chcemy zachęcić, a nie zniechęcić uczestników - mówi Renata Fuchs.


W ubiegłym roku w dyktandzie wzięło udział 170 osób, w tym roku, samych uczniów było 175. Dorośli uczestnicy piszą w trzech pracowniach. Teksty dyktują, złotoryjskie polonistki, które je  sprawdzą wstępnie do poniedziałku - informuje Anna Markiewicz.

Laureatów poznamy 2 tygodnie po konkursie, podczas uroczystej gali, która odbędzie się 19 listopada w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji . Zwycięzcy otrzymają w nagrodę Złote Pióra.

Pani Ewa Miara, przewodnicząca Rady Miejskiej w Złotoryi przed przystapieniem do pisania dyktanda, zachęcała uczestników do podpisania petycji do Burmistrza w sprawie budowy basenu.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.