Praktyki w Austrii dla uczących się w zawodach kelner i kucharz

VI Złote Dyktando Fot. Archiwum własne
VI Złote Dyktando

Rusza siódma edycja projektu „Praktyki w Austrii dla najlepszych”. Do przedsięwzięcia, realizowanego przez doradców EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy wspólnie z ich austriackimi odpowiednikami mogą się zgłaszać dolnośląskie szkoły. Termin mija 15 września.

Projekt skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół kształcących w zawodach gastronomicznych (np. kelner, kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych), a jego główny cel to wspieranie i rozwój zawodowy młodzieży.

Projekt praktyk w Austrii z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego uczestnicy mogą liczyć na 6-tygodniowe praktyki zawodowe u austriackich pracodawców – właścicieli hoteli 3-, 4- i 5-gwiazdkowych, pensjonatów i domów gościnnych. Przedsięwzięcie realizują doradcy EURES z DWUP oraz doradcy EURES z Austrii z Arbeitsmarktservice Salzburg i Vorarlberg. Praktyki odbywają się w sezonie zimowym, w dwóch alpejskich, bardzo atrakcyjnych turystycznie landach: Salzburg i Vorarlberg. 6-tygodniowy termin obejmuje 2 tygodnie ferii zimowych – mówi Lilla Jaroń, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W najnowszej edycji praktyki w obu regionach przewidziane są od 15 stycznia do 25 lutego 2018 r. Umowa o praktyki, zawierana jest pomiędzy uczniem, szkołą a pracodawcą. Zapewnia wynagrodzenie – ok 850 euro brutto/miesięcznie, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, pełne ubezpieczenie oraz po ukończeniu praktyk świadectwo pracy w j. niemieckim. Jedynie koszt przejazdu jest opłacany przez ucznia.

Warunki, które muszą spełnić uczniowie, to przede wszystkim pełnoletniość, odbyte praktyki zawodowe w Polsce oraz znajomość j. niemieckiego na poziomie komunikatywnym.

Termin zgłoszeń dla zainteresowanych uczniów oraz szkół upływa 15 września.

Zgłoszenia przyjmują i informacji udzielają doradcy EURES:

• Joanna Cecka – joanna.cecka@dwup.pl, tel. 71 397 43 11,

• Judyta Babiarz – judyta.babiarz@dwup.pl, tel. 75 754 51 79.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.