Złoty, gorzki weekend

korowód Fot. Kajetan Kukla
korowód

Kolejny "złoty weekend" za nami. Jaki był? Czy spełnił oczekiwania mieszkańców? Czy było wielu zachwyconych turystów? O tym możemy przekonać się, na gorąco, w różnych miejscach w Internecie.

W zapowiadanej  przez władze miasta  relacji w TVP Wrocław Złotoryję przedstawiają w kontekście złota redaktorzy: Andrzej Lampart i Katarzyna Dynowska. Tę krótką, 3 minutową  relację można podsumować takim zdaniem: Życie od zawsze w Złotoryi kręciło się wokół złota. Nie zawsze była to kraina mlekiem i miodem płynąca, szczególnie teraz z powodu braku pracy.

Z notatki na stronie regionalna.tvp.pl dowiadujemy się, że w zawodach  startowało  80 osób, w tym zawodnicy z Niemiec, Słowacji, Czech i Chorwacji.

Na portalu e-legnickie.pl  czytamy:  "Trzeba przyznać, że korowód to chyba najfajniejszy punkt programu złotych dni. Brawo dla władz miasta, że korowód, podobnie jak uroczysta inauguracja odbywał się w centrum miasta[...] "

Interesujące są również wypowiedzi mieszkańców dotyczące "Dni Złotoryi".Są one odzwierciedleniem tego, co złotoryjan aktualnie nurtuje:

(e-legnickie.pl ) "jak tworzy się korowód ? nakazuje się w szkołach uczestnictwo. Gdyby nie ten obowiązek w korowodzie uczestniczył by tylko urząd miejski i garstka przypadkowych ludzi. sztucznie napędzony tłum [...]".

Ta wypowiedź jest pewnie wynikiem tego, że w jednej ze szkół złotoryjskich dyrektor nakazał nauczycielom obowiązkowy udział w korowodzie, po tym jak nikt chętny nie wpisał się na listę. Czyż starszym czytelnikom nie przypominają się pochody pierwszomajowe? Jedynie na stronie tej szkoły już teraz jest dokumentacja zdjęciowa korowodu.

Kolejny problem, o którym głośno się nie mówi, pokazują inne wypowiedzi na temat korowodu:

(złotoryja.info) "Już na zbiórce koło grzybka grupa dorosłych ludzi z koszulkami ZNP zachowywała się dość prostacko napier...w gwizdki, ale że gwizdali na burmistrza i księdza to siła wyższa, ale kiedy podczas korowodu robili taki hałas, ze dzieci z przedszkola idący za nimi zaczęli płakać. Nie szło wytrzymać -musiałem sie odłączyć. Mam wrażenie , że to był pochód protestacyjny, a nie uroczysty korowód."

(e-legnickie.pl) "...Napiszcie, ze w korowodze grupa ZNP czyli belfrowie protestowali przeciwko planom burmistrza masowych zwolnień w złotoryjskiej oświacie...".

W organizację imprez podczas tegorocznych Dni Złotoryi zaangażowało się wiele organizacji np. Stowarzyszenie Nasze Rio, Złota Cooltura, Olaws Złotoryja i inne. Różne są więc oceny. Wypowiadali je internauci na e-legnickie.pl, ale Złoty Weekend za nami, więc może czas porozmawiać o rozwiązaniu kilku ważnych problemów mieszkańców Złotoryi?

Zdjęcia udostępnił nam znany złotoryjski fotograf pan Kajetan Kukla.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.